Nečas: Je dobře, že Blažek odolává kvůli Bradáčové mediální masáži

25. 7. 2012 17:27

Předseda vlády Petr Nečas (ODS) prohlásil, že uvítá výběrová řízení pro obsazování pozic významných státních zástupců. Podle jeho slov mají zabránit řečem „o kamarádšovtech, bratříčkování a o vytváření vlivových skupin, které pak dosazují do pozic lidi ze stejné party.“

Nečas: Je dobře, že Blažek odolává kvůli Bradáčové mediální masáži
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

Nečas tak reagoval na rozruch okolo nového ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) a postu vrchního státního zástupce v Praze. Podle návrhu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana by tato pozice měla připadnout ústecké státní zástupkyni Lence Bradáčové. Nečas uvedl, že právě kvůli tomuto návrhu už výběrové řízení v tomto případě není možné.

Blažek však zatím Bradáčovou do funkce nejmenoval, což předseda vlády hodnotí pozitivně. „Je správné, že ministr poté, co nastoupil do funkce, populisticky nenasedá na mediální vlnu a není součástí mediální masáže, že je jeho povinnost okamžitě a bez řečí to podepsat,“ uvedl. Blažek má v úmyslu o jejím případném jmenování ještě jednat.

Podle některých spekulací právě ochota jmenovat Bradáčovou stála za odchodem bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) z funkce. Nečas jeho odvolání zdůvodnil neschopností zvládat svůj resort po manažerské a rozpočtové stránce.

Výběrové řízení vypsané odpovídajícím vedoucím státním zástupcem pro daný podřízený post navrhuje věcný záměr nového zákona o státním zastupitelství jako standardní způsob výběru šéfů státních zastupitelství. Některé vládní orgány tento věcný záměr, který vypracoval ještě Pospíšil, schválily. Blažek jeho podobu zatím konzultuje - mimo jiné i s bývalými nejvyššími státními zástupci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

22:01 „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

„Dnes jsme svědky toho, že se přeživší členové vražedných komand a jejich následovníci snaží přepsat…