Nečas: Nahrávání politiků? Pro mě jiný vesmír. To se děje jen na měsíci VV

01.04.2012 12:30

Premiér Petr Nečas (ODS) označil koaliční půtky a "okopávání kotníků" za druhotný problém vládnutí. Klíčová je podle něho schopnost koalice shodnout se na důležitých reformních zákonech a uvést je v život, uvedl v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce.

Nečas: Nahrávání politiků? Pro mě jiný vesmír. To se děje jen na měsíci VV
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Premiér Petr Nečas v pořadu ČT Otázky Václava Moravce

Premiér na úvod pořadu pochválil koalici, že se přes jasně patrné neshody, které navenek mohou působit hrozně, dokáže shodnout na zásadních reformních zákonech. To Nečas považuje za klíčové. Jakékoli další koaliční půtky jsou až druhotné a to včetně aféry s nahrávkami slečny Kočí.

„Nahrávání jednoho politika druhým je pro mě úplně jiný politický vesmír. A děje se to jen na měsíci se jménem Věci veřejné. Já pevně doufám, že se nebudeme zamotávat do těchto trapných věcí. Jde o vnitřní záležitost VV. A byly to právě Věci veřejné, kdo do politiky přivedl slečnu Kočí,“ zdůraznil premiér.

Resort školství musí ušetřit dvě procenta ze 100 miliard

Vzápětí se premiér vrátil k problematice reforem a prohlásil, že ministr či ministryně školství by měli být schopni ušetřit dvě procenta ve svém resortu. Zvládne to každá česká rodina, která má a musí mít přehled o svých financích a proto není důvod, proč by to nezvládl budoucí šéf nebo šéfka resortu školství, aplikoval Nečas řešení financí v resortu školství na příkladu běžné české rodiny, stejně jako to udělal již ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) po nedávném jednání vlády.

Obratem se Nečas vyjádřil také k otázce, zda by se ministryní mohla stát manželka Víta Bárty Kateřina Klasnová a premiér v tom nevidí problém. Zdůrazňuje přitom, že se nesmíme vrátit do doby, kdy politiku ovlivňovali rodinné vazby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…