Nečas: Pokud se do týdne nedohodneme, volby budou na konci června

04.04.2012 15:32

Premiér Petr Nečas po jednání špiček ODS v Kramářově vile uvedl, že jeho strana chce s koaličními partnery jednat do 10. dubna. Pokud k dohodě nedojde, v červnu se budou konat předčasné volby.

Nečas: Pokud se do týdne nedohodneme, volby budou na konci června
Foto: hns
Popisek: Na premiéra Nečase se problémy jen valí

„Za první nutný krok považujeme vést jednání s našimi koaličními partnery,“ uvedl Nečas. Rozhodne se po velikonoční přestávce, v úterý 10. dubna. A podle Nečase je odpověď jasná – ano nebo ne. Déle jednat nechce. „Klíčové je pro nás dostat deficit rozpočtu veřejných financí pro tři procenta HDP,“ zdůraznil několikrát premiér.

Revize koaliční smlouvy, rušení ministerstev

Vypadá to však, že premiér se snaží nejmenší vládní straně vyjít vstříc. „Navrhnu revizi koaliční smlouvy,“ prohlásil Nečas. Navrhne také zrušení tří ministerstev. „V případě nedosažení dohody navrhneme urychlené předčasné volby na 22. a 23. června letošního roku,“ oznámil premiér.

Nečas se zasmál otázce novináře, zda ta tři ministerstva, která budou zrušena, nejsou náhodou ta, na kterých mají své zástupce VV. „To je dobrá otázka, děkujeme za inspiraci,“ usmíval se. Pak ale uvedl, že všechno bude ještě otázkou koaličních jednání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další privatizace? Okamura vytáhl, co prý chystá SPOLU. Pekarová s Maláčovou se hodinu „vraždily“, aneb kdyby pohled zabíjel

12:51 Další privatizace? Okamura vytáhl, co prý chystá SPOLU. Pekarová s Maláčovou se hodinu „vraždily“, aneb kdyby pohled zabíjel

Vy strašíte! Vy lžete! ODS chce krást! Politika SPD v praxi? Tak se podívejte! Paní poslankyně, mě u…