Nečas a Peake se chválí: Boj s korupcí nám jde skvěle

14.02.2012 14:21

Současný kabinet bojuje proti korupci účinněji než všechny předchozí vlády. Takto se na úterní tiskové konferenci chválili premiér Petr Nečas (ODS) a místopředsedkyně vlády Karolína Peake (VV). Podle Peake úspěch dokládá i vysvědčení, které kabinetu nedávno vystavily nevládní organizace a podle kterého občané účinnější snahu potírat korupci oceňují.

Nečas a Peake se chválí: Boj s korupcí nám jde skvěle
Foto: Repro TV Prima
Popisek: Premiér Nečas v Partii TV Prima
reklama

„Je to běh na dlouhou trať,“ připustil premiér a přiznal, že výsledky nemusí být hned patrné. Za příklad úspěšného protikorupčního tahu Nečas a Peake považují mimo jiné zpřísnění zákona o veřejných zakázkách, čímž se státu údajně povedlo ušetřit desítky miliard korun. Dílčím úspěchem bylo podle Nečase i zrušení miliardového ekotendru nebo zrušení dostavby Ústřední vojenské nemocnice v Praze ve Střešovicích.

Boj o strop

Zásadní plánovanou změnou se pak má stát reforma financování politických stran. Vláda v současné době jedná o tom, jak určit maximální možné výdaje na předvolební kampaň a jak jejich financování zprůhlednit. Jisté zatím není ani to, zda by se mezi takto zregulované kampaně měla zahrnout i prezidentská volba.

Návrh poslance Marka Bendy (ODS), podle kterého by část kampaně měl financovat stát, premiér nepřijal příliš nadšeně. Zdůraznil, že by v takovém případě hrozilo zneužívání peněz ze strany kandidátů, kteří sice nemají šanci na zvolení, ale přesto jdou do prezidentské kampaně proto, že chtějí dostat od státu peníze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: qot
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

7:43 ,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

TOP 09 se těžko dostává do médií a nemá v tom směru možnosti jako premiér Babiš, myslí si předseda p…