Nečas a bývalí rebelové zůstávají v ODS. Fiala je nechce kádrovat ani vylučovat

14.04.2014 16:06 | Zprávy
autor: vfe, čtk

Expremiér Petr Nečas a bývalí poslanci Marek Šnajdr, Ivan Fuksa a Petr Tluchoř spojení s kauzami, které vyšetřuje policie, zaplatili pravidelné členské příspěvky a zůstávají podle informací z vedení strany i nadále členy ODS. Podle předsedy strany Petra Fialy, který se snaží zlepšit reputaci ODS, strana nechce své členy nějak kádrovat či vylučovat.

Nečas a bývalí rebelové zůstávají v ODS. Fiala je nechce kádrovat ani vylučovat
Foto: Radim Panenka
Popisek: Expremiér Petr Nečas dorazil ve čtvrtek ráno k výslechu v kauze Nagyová

ODS nyní sčítá, kolik členů do konce března zaplatilo pravidelné členské příspěvky. O kolik se členská základna oproti loňsku snížila, by vedení strany mohlo podle Fialy vědět na začátku příštího týdne. „Je samozřejmě jasné, že počet členů poklesne, a to i proto, že jsme zrušili několik oblastních sdružení a děláme sérii kroků, kterými revidujeme skutečný stav členů, abychom například neměli mrtvé duše. Už teď vidíme, že pokles členů paradoxně vede k oživení a větší aktivizaci strany," napsal ČTK Fiala.

Bývalí rebelové zůstávají stejně jako Nečas, který je měl podplácet

Členská základna ODS se v posledních letech snižuje. Zatímco v roce 2010 měla bývalá vládní strana 30.200 členů, o dva roky později už to bylo zhruba o 5000 méně.

Mezi těmi, kteří i nadále zůstanou členy ODS, jsou exposlanci Šnajdr, Fuksa a Tluchoř a expremiér Nečas, který je ve věci podplácení těchto poslanců obviněn. Kauza loni vedla k pádu Nečasovy vlády, Nečas se kvůli tomu vzdal také postu předsedy ODS. Ve straně zůstává i bývalý pražský primátor Pavel Bém, jenž bývá spojován s kauzami kolem projektu Opencard či výstavby tunelu Blanka, kterými se policie také zabývá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…