Nečas hledá úspory v policii. Nechce ale snižovat platy ani vyhazovat

20.05.2012 20:12

Premiér Petr Nečas se sešel s ministrem vnitra Janem Kubicem, aby se poradil o formách úspor v policii. Nečas prý odmítá snižování platů a vyhazovy, úspory chce hledat uvnitř policie.

Nečas hledá úspory v policii. Nechce ale snižovat platy ani vyhazovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policistka
reklama

"Pan premiér nechce, aby se snižovaly tarifní platy policistů a aby se snižoval počet policistů v koncovém výkonu služby," uvedl mluvčí vlády Michal Schuster.

Petr Nečas chce hledat úspory údajně uvnitř policie. Sešel se proto s ministrem vnitra Janem Kubicem, se zástupci ministerstva spravedlnosti a s policejními odbory.

Policisté už nemohou odcházet

"Já jsem mu předestřel to, že současný stav, který je pod 39 tisíc policistů, je už hraniční a že už není možné, aby nadále policisté odcházeli," okomentoval schůzku Milan Štěpánek, předseda Nezávislého odborového svazu policie (NOSP).

Policejní prezident Petr Lessy nedávno Kubicemu předložil návrh systemizace policie pro následující rok. Podle něj je třeba, aby měl sbor 40 389 „plnohodnotných“ příslušníků, ročně odchází 1500 policistů. Žádal tehdy navýšení počtu policistů ve výcviku, což Kubice odmítl jako v této ekonomické situaci nereálné.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…