Nečas jako první český premiér promluví před bavorskými poslanci

21.02.2013 6:58

Projevem před poslanci bavorského zemského sněmu a návštěvou střediska kosmického výzkumu dnes premiér Petr Nečas zakončí svou dvoudenní cestu do sousedního Bavorska. V tamním parlamentu dopoledne promluví jako vůbec první předseda české vlády, což bavorští politici vzhledem k dřívějším napjatým vztahům s Prahou označují za historický okamžik.

Nečas jako první český premiér promluví před bavorskými poslanci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

Nečas už ve středu po setkání s bavorským premiérem Horstem Seehoferem naznačil, že se ve svém proslovu nevyhne česko-německé minulosti poznamenané poválečným vysídlením sudetských Němců z tehdejšího Československa. Ti se z velké části usadili právě v největší německé spolkové zemi a jejich nedobrovolný odchod z původní vlasti vrhal po dlouhá desetiletí stín na vztahy mezi Mnichovem a Prahou.

Obě země ale nyní chtějí vzájemné vztahy směřovat především na budoucnost a prohlubovat spolupráci mimo jiné ve vědě a výzkumu. Do ní se má zapojit i Německé centrum pro letectví a kosmonautiku v Oberpfaffenhofenu. Středisko ležící nedaleko bavorské metropole vyvíjí zařízení pro evropský satelitní systém Galileo, jehož řídící centrum sídlí v Praze. Jeho návštěvou Nečas svůj program v Bavorsku uzavře.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Neshlukujte se a omezte kontakty? Takto si to Babiš s Hamáčkem nepředstavovali. Tento víkend, nejen v Praze...

12:33 FOTO Neshlukujte se a omezte kontakty? Takto si to Babiš s Hamáčkem nepředstavovali. Tento víkend, nejen v Praze...

Poté, co vláda v Česku zavedla nouzový stav, vyrážejí Češi více do přírody, i tam však platí nařízen…