Nečas na sněmu: Mám dostatek podpory, abych pokračoval jako premiér i předseda ODS

1. 11. 2012 21:34

Už jen dva dny zbývají do volebního kongresu ODS. Rozhodovat se na něm bude i mimo jiné o tom, zda si premiér Petr Nečas obhájí svou vedoucí pozici ve straně. Jak dnes sám prohlásil na středočeském regionálním sněmu, ztráty politických pozic se nebojí.

Nečas na sněmu: Mám dostatek podpory, abych pokračoval jako premiér i předseda ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

 

"Vnímám i kritiku vůči své osobě, ne každý mě podporoval a podporuje, na druhou stranu cítím od významné části členské základny podporu, abych pokračoval v pozici předsedy ODS a předsedy vlády," uvedl Nečas pro server iDnes.cz.

Na sněmu, kde stanul tváří v tvář svým odpůrcům z vlastní strany, Petru Tluchořovi, Marku Šnajdrovi a Ivanu Fuksovi, se neopomněl vyjádřit ani k odchodu jednoho z rebelů Radima Fialy. "Klíčovým prvkem každé fungující politické strany je její členská základna. My máme 25 tisíc členů. To, že odchází ten či onen politik, o stavu členské základny nevypovídá vůbec nic," prohlásil.

Při odchodu z jednání také Nečas poznamenal, že nikdo z aktérů stranické rebelie nevystoupili a do očí mu neřekli své výhrady vůči jeho osobě a politice, kterou prosazuje.

Do třetího kola postupuje pouze Nečas

Na středočeském sněmu se hovořilo o třech kandidátech do čela ODS. Mimo Nečase padlo jméno exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila a také jeho nástupce Pavla Blažka. Kandidáta však středočeská ODS nevybrala ani ve druhém kole. Pro Nečase ani Blažka nehlasovalo totiž dost delegátů. Začíná třetí kolo, do kterého postoupil pouze Nečas.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …