Nečas prohrál a měl by odstoupit, začal Sobotka úřadovat

29.05.2010 20:33

ODS by měla podle příštího lídra sociálních demokratů Bohuslava Sobotky místo komentování odchodu Jiřího Paroubka řešit vlastní problémy.

Nečas prohrál a měl by odstoupit, začal Sobotka úřadovat
reklama

"Proč ODS neřeší své interní věci? Co Petr Nečas? Prohrál volby a ještě jsem neslyšel, že by oznámil, že rezignuje," osočil Sobotka svého nejsilnějšího protivníka. "Možná to udělá zítra."

ČSSD podle něj nezvítězila s požadovaným výsledkem kvůli agresivní antikampani občanských demokratů. "ODS vedla silně konfrontační kampaň cíleně zaměřenou na osobu pana předsedy Paroubka," vyčetl modrému táboru.

Sestavovat vládu chceme

Sobotka teď očekává, že ho jako nového vůdce socialistů prezident Klaus pověří sestavením vlády. "Hrozí tu středopravá vláda," poznamenal s tím, že je odhodlán tomu zabránit a přitom vyplnit všechny body předvolebního programu své strany.

"Musíme udělat určitě změny uvnitř strany," sdělil také reportérovi ČT. Prý kvůli tomu, aby ČSSD v příštích volbách volilo daleko více lidí a zvláště pak ti mladí.

Sobotka hodlá stranu vést až do jarního sjezdu příštího roku.

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…