Nečas se zastal primátora Svobody. Použil i Dienstbiera

26.03.2013 18:25

Premiér a předseda ODS Petr Nečas se v úterý zastal pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) a odmítl kritiku ze strany představitelů ČSSD Michala Haška a Karla Březiny. Ti vyzvali Svobodu k odstoupení kvůli obvinění rady města v souvislosti s kauzou Opencard. ČSSD podle Nečase problém politizuje.

Nečas se zastal primátora Svobody. Použil i Dienstbiera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

Nečas k obhajobě použil i sociálního demokrata Jiřího Dienstbiera, který vytrvale kritizuje pražské sociální demokraty Petra Hulinského a právě Karla Březinu. Dienstbier dříve Hulinského opakovaně vyzýval k odchodu.

"Pan primátor Bohuslav Svoboda má moji plnou podporu. Osobně mne ujistil, že ve věci schvalování smluv neexistují žádné pochybnosti a obvinění rady není postaveno na reálných argumentech," uvedl Nečas v tiskovém prohlášení. Primátor již po poledni na tiskové konferenci uvedl, že Nečase informoval, a zároveň spolu s dalšími členy rady uvedl, že si není vědom žádného pochybení.

Nečas se následně ohradil i proti kritice Svobodova vedení magistrátu. "O poměrech v pražské sociální demokracii nejlépe vypovídá tvrdá kritika Jiřího Dienstbiera, a není žádným tajemstvím, že Michal Hašek patří mezi její spojence," napsal Nečas.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

23:03 Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav skončit …