Nečasová uspěla u soudu. Nemusí ani doplácet daň za statisícové náušnice

02.06.2020 20:31

Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl čtvrté kasační stížnosti Jany Nečasové (dříve Nagyové) ve sporech o darovací daň. Jednalo se o dodatečně doměřenou daň 45.360 korun z náušnic za kupní cenu 378.000 korun, informuje server Lidovky.cz.

Nečasová uspěla u soudu. Nemusí ani doplácet daň za statisícové náušnice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nečasová s manželem
reklama

Spor s tak vrací k Městskému soudu v Praze, který původně žalobu Nečasové proti postupu finančního úřadu zamítl. Nejvyšší správní soud uvedl, že městský soud neměl ve spise klíčové usnesení Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, ze kterého vzešla informace o hodnotném daru.

„Městský soud tak nemohl posoudit důvodnost námitek týkajících se tohoto usnesení, když jej neměl k dispozici a nemohl ho přezkoumat,“ píše v rozhodnutí NSS.

Nečasová v minulosti již uspěla také s dalšími kasačními stížnostmi ve sporech o darovací daň z kožichu, luxusních oděvů či doplňků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…