Nečasova vláda zbytečně plýtvala energií, píše komentátorka

27. 4. 2013 8:25

Česká vláda konečně hledá cesty, jak se dostat k vlastním penězům, přesněji řečeno k penězům státních podniků, které patří České republice. Komentátorka Lidových novin si však klade otázku, proč k tomuto kroku nepřistoupili zákonodárci mnohem dřív? Autorka v této souvislosti připomíná, že nemalé finanční rezervy státních podniků lákaly šíbry k jejich rozkradení.

Nečasova vláda zbytečně plýtvala energií, píše komentátorka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý premiér Petr Nečas
reklama

Kabinet Petra Nečase (ODS) vytváří složité protikorupční koncepce. Přitom je dobře známo, že to, co dělá zloděje, bývá často příležitost. Kdyby zákonodárci stáhli miliardy korun ze státních podniků již před lety, nemusela by si vláda půjčovat tolik peněz na mezinárodních trzích a především bychom se zřejmě nedočkali předražené kuchařky placené z peněz Lesů ČR. Tuto knihu připravila firma Ora Print, které v době provádění této zakázky šéfoval pozdější šéf VV a dnes řadový poslanec Radek John.

"Jeden kus zmíněné publikace se pořídil za pozoruhodných 4146 korun. Podobně podivných propagačních akcí má tato společnost na kontě víc. Odebrání peněz je účinnějším omezením korupčního prostředí než všemožné koncepce, v nichž Nečasova vláda zbytečně plýtvala energií," poznamenává autorka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…