Nečasův syn vyrobil vtípek na profesora Kellera. A začaly se dít věci

11.04.2014 15:07

Šéf kandidátky ČSSD do evropských voleb sociolog Jan Keller v Olomouci na mítinku zahajujícím kampaň varoval před chystanou obchodní dohodou mezi Evropskou unií a USA. Prohlásil, že se Američané pokusí omezit pořádání farmářských trhů, protože konkurují velkým potravinářským řetězcům. Syn bývalého premiéra Ondřej Nečas si toho všiml a vytvořil pro Kellera volební plakát, na kterém americké bezpilotní letouny bombardují farmářský trh. Na Facebooku se pak plakát šířil mezi lidmi i politickými stranami.

Nečasův syn vyrobil vtípek na profesora Kellera. A začaly se dít věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Keller

Ondřej Nečas plakát zveřejnil na svém facebookovém profilu. Farmářský trh na billboardu bombardují bezpilotní letouny USA. Vedle nich je v oranžovém poli otázka: „Nechcete konec farmářských trhů?“

Plakát pobavil hnutí Andreje Babiše

Ve spodní části obrázku vedle hlavy sociologa Jana Kellera je výzva: „Přijďte 23. a 24. května k volbám do EP a volte ČSSD."

Nápadu Nečase mladšího si všimlo hnutí ANO a sdílelo billboard na svém profilu. „Tohle nás dneska opravdu pobavilo,“ komentovala strana Andreje Babiše.

Připomíná mi to vtip o tchyni, která padá ze skály ve vašem novém mercedesu

„Jsem samozřejmě rád, že se mé dílko líbí a lidé si ho sdílejí, ale v tomhle případě to trochu připomíná ten obehraný vtip o tchyni, která padá ze skály ve vašem novém mercedesu,“ reagoval Ondřej Nečas na svém profilu.

Nečas junior přitom upozornil, že jeho upravenou fotografii sdílela i jihočeská organizace ČSSD. Ke sdílení se připojila i ČSSD z Tábora a z Prachatic.

Keller: Chtějí pod heslem rovné soutěže omezit farmářské trhy

Keller v Olomouci 7. dubna s odkazem na právě vyjednávanou smlouvu o volném obchodu mezi Evropskou unií a USA prohlásil: „Farmářské trhy jsou konkurencí velkým nadnárodním potravinovým řetězcům, zvýhodňují lokalitu. A oni chtějí pod heslem rovné soutěže a rovných podmínek omezit farmářské trhy, aby mohly supermarkety a obchodní řetězce lifrovat svoje zboží o to jednodušeji a bez konkurence farmářských trhů.“

Úplně vše k profesoru Kellerovi ZDE.

Za toto prohlášení se do Kellera pustil publicista z časopisu Respekt Jan Macháček ve své rubrice Audit: „Proč by je proboha Američané Evropanům zakazovali a jak by asi něco takového mohlo být součástí smluv? Podobné farmářské trhy, jež podporují drobné pěstitele, které nedávno objevila Praha, se normálně konají i leckde po New Yorku, například na Union Square. Obliba a móda všeho, co je `organic` (v Evropě se říká `bio`), je v amerických městech nezměrná a stále roste.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…