Nečekaná rána Slonkové a Kubíkovi. Moderátor Českého rozhlasu se zhrozil nad jejich reportáží

16. 11. 2018 10:27

Komentátor Českého rozhlasu Tomáš Procházka se postavil na stranu premiéra Andreje Babiše (ANO). Označil reportáž novinářů Jiřího Kubíka a Sabiny Slonkové za hyenismus. Svým počinem jdou prý proti zásadám investigativní žurnalistiky.

Nečekaná rána Slonkové a Kubíkovi. Moderátor Českého rozhlasu se zhrozil nad jejich reportáží
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Sabina Slonková

Sám Jiří Kubík označil reportáž, ve které vystoupil Andrej Babiš mladší, za „masakr“. Procházka mu dal do jisté míry za pravdu, ale jeho pohled se asi Kubíkovi líbit nebude. Procházka tvrdí, že reportáž Slonkové s Kubíkem je masakrem všech kodexů solidní novinářské práce.

„Pro nás novináře ovšem z tohoto masakru pramení jeden poměrně dosti podstatný imperativ. Vyhledejme všechny své profesní, etické či morální zásady, jež jsme za léta své žurnalistické praxe posbírali (dnes již předsudky), hoďme je všechny pěkně na stůl a poté buď spláchněme do záchodu, nebo rovnou vhoďme přímo do kanálu, kam také aktuálně patří. Garantuji vám, že už je rozhodně potřebovat nebudeme,“ napsal v komentáři pro Lidové noviny.   

Anketa

Má premiér Andrej Babiš po slovech svého syna vaši lidskou důvěru?

89%
11%
hlasovalo: 38550 lidí
Novináři se zdá, že přichází doba, ve které se bude říkat, že narušovat vaše soukromí je dnes vlastně normální.

„Je přece naprosto přirozené, když coby novinář rozrazíte dveře jakéhosi bytu, dokonce v jiném státě – a bez jakékoliv předchozí domluvy začnete dotyčné bombardovat otázkami s poukazem na to, že jde o veřejný zájem. A abyste se ale opravdu vyřádili, nasadíte si i speciální brýle se zabudovanou kamerou. Což v praxi znamená, že celý tento rozhovor je bez svolení druhé strany nahráván a natáčen. Jedním slovem: paráda!“ pokračoval ironicky Procházka.

Celá kauza pak podle publicisty pokračovala honem na lékařku Ditu Protopopovou a jejího manžela Petra Protpopopova, který to v jednu chvíli nevydržel a označil novináře za hyeny. Zní to tvrdě, ale Procházka se v závěru svého textu ptá, jak by asi novináře označil kdokoli jiný, pokud by byl takto obtěžován.

Manželé se po nějakou dobu starali o premiérova syna Andreje Babiše mladšího. Ten dnes tvrdí, že zneužili jeho důvěru a Protopopov ho dokonce unesl na ukrajinský poloostrov Krym.

Fotogalerie: - Demisi, Babiši!

Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měla více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěla někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu

20:17 Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měla více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěla někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu

CO NÁM DAL ROK 2018 Letošním rokem jsme překročili novinářské hranice. To si myslí mediální odborník…