Nechcete je živé, přivezeme vám je mrtvé. Aktivisté plánují v Berlíně drsnou show s utopenými běženci

16.06.2015 18:47

Mrtví přicházejí. Tak se jmenuje nová akce Centra pro politickou krásu, které protestuje proti azylové politice EU. Mají v plánu přivézt a pohřbít uprchlíky, kteří se do Evropy zaživa nedostali. A to přímo v centru Berlína. Informuje časopis Týden.

Nechcete je živé, přivezeme vám je mrtvé. Aktivisté plánují v Berlíně drsnou show s utopenými běženci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Památník obětem holokaustu
reklama

Jde o nejnovější akci Centra pro politickou krásu, což je umělecký kolektiv, který si „vepsal do štítu intenzivní akční umění vzbuzující pozornost“.

Ptají se na to, co se děje s uprchlíky po smrti u hranic EU. Skončí zapomenuti v bezejmenných hrobech. „A jsou na obtíž politikům, kteří jsou už dost zaměstnáni tím, aby si je drželi od těla živé.“

Touto zatím nejradikálnější akcí chce centrum dát uprchlíkům poslední místo odpočinku a připomenout si jejich oběti. Akce se jmenuje Mrtví přicházejí.

Celý text zde

Zároveň jde o snahu učinit politiky zodpovědné za umírání uprchlíků. Podle tiskového prohlášení už centrum ve spolupráci s duchovními představenými exhumovalo deset mrtvol, jako první pohřbená by měla být „neznámá číslo dvě“ ze Sicílie.

Na její pohřeb, který se bude konat na hřbitově v Gatow, pozvalo centrum 39 lidí z vysoké německé politiky včetně ministra vnitra Thomase de Maizièra a kancléřky Angely Merkelové. Pro ně jsou rezervovány první dvě řady.

Tyto politiky Philipp Ruch, umělecký šéf skupiny, označuje za „byrokratické vrahy“. Kdy a kde se však budou konat další pohřby pro zbylých deset uprchlíků, centrum zatím neřeklo. Bojí se, že kdyby informovalo s předstihem, město by jim akci překazilo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

22:48 Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

Poslanecká Sněmovna dnes odpoledne projednávala návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard koru…