Nechcete místo blokování ulic raději š*kat? A facka Pirátům. Doktor Macek je v ráži

09.10.2019 18:18

Doktor Macek dál pravidelně komentuje veřejné dění. Tentokrát se vysmál předsedovi vlády Andreji Babišovi. Kroutil hlavou nad verdiktem Soudního dvora EU a nakonec vyjádřil obavu, jestli Praha nevyhlásí Číně válku.

Nechcete místo blokování ulic raději š*kat? A facka Pirátům. Doktor Macek je v ráži
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Server Česká justice napsal, že Česko bude muset v reakci na rozhodnutí Soudního dvora EU na svém území strpět i ty žadatele o azyl, kterým azyl nebude přiznán. Nebude možné ho vyhostit ani v okamžiku, kdy bude neúspěšný žadatel o azyl představovat riziko pro bezpečnost státu.  

Anketa

Kdyby za svého života Karel Gott kandidoval na prezidenta, volili byste ho?

59%
41%
hlasovalo: 22761 lidí

Doktor Macek tuto informaci neponechal bez povšimnutí. „Tak tohle už rozum nebere,“ napsal prostě.

Rýpl si také do premiéra Andreje Babiše (ANO). „Babiš zcela vážně prohlásil v rozhlase, že se celý život řídil sokolskými ideály. Není důvod mu nevěřit, jen si plete sokola s čápem,“ poznamenal ironicky.

Pár slov přidal i na adresu hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí). Aktivisté zablokovali některé ulice v nizozemském Amsterodamu. Podobná akce se chystá na pátek, kdy pravděpodobně dorazí tisíce lidí do paláce Žofín, aby se poklonili památce Karla Gotta.

Macek by rád věděl, zda by rebelové, vzhledem k názvu svého hnutí, neměli místo blokování ulic pobývat doma a souložit o sto šest.

Nakonec okomentoval také spory Prahy s Čínou.

„Radní hlavního města v pondělí rozhodli, že Praha vypoví partnerskou smlouvu s Pekingem. Jak avizoval primátor Zdeněk Hřib (Piráti), důvodem je neochota čínské strany vypustit z dokumentu pasáž o uznání jedné Číny, kterou vedení města považuje za nadbytečnou. Sice jde o doslovnou citaci oficiální zahraniční politiky České republiky, ale Praha je holt Praha. Jen doufám, že pražští zastupitelé nevyhlásí Číně válku…“ vyjádřil obavu Macek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle neokecáte, užiteční idioti. Petr Žantovský rozdrtil výklad vrchního elfa, jak cenzurou bojuje za svobodu slova. A došlo i na „profesionálního zetě“

7:41 Tohle neokecáte, užiteční idioti. Petr Žantovský rozdrtil výklad vrchního elfa, jak cenzurou bojuje za svobodu slova. A došlo i na „profesionálního zetě“

TÝDEN V MÉDIÍCH Komentář Jana Sokola ke kauze bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, že jde…