Nechci hrát roli v Zemanově kampani, vzkázal na Hrad Milan Štěch

18.01.2018 16:58

Prezident Miloš Zeman v letošním roce neabsolvoval tradiční novoroční oběd s předsedy obou komor parlamentu. Prý proto, že má moc práce. Předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) však serveru Aktuálně.cz vyložil trochu jiný příběh.

Nechci hrát roli v Zemanově kampani, vzkázal na Hrad Milan Štěch
Foto: Daniela Černá
Popisek: Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR na sjezdu OS KOVO

Předseda horní komory parlamentu Milan Štěch (ČSSD) prozradil, že odmítl přijít na tradiční novoroční oběd, na němž se prezident republiky rok co rok setkává s předsedy obou komor parlamentu. Hrad oznámil, že těsně po Novém roce je prezident příliš plně vytížen. Štěch však prozradil, že v neděli po prvním kole přímé volby prezidenta dostal SMS zprávu.  

„Zhruba deset minut poté, co jsem v neděli odešel z debaty České televize, mi přišla zpráva, v níž se mě pan Mynář ptal, zda bych si nemohl 24. ledna najít čas na oběd předsedů obou komor parlamentu s prezidentem,“ sdělil Štěch.    

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Předseda senátu odmítl účast na obědě. Zemanův kancléř Vratislav Mynář se od předsedy horní parlamentní komory dozvěděl, že pořádat podobný oběd těsně před druhým kolem prezidentské volby nepovažuje Štěch za vhodné.

„Nechci být spojován a využit v kampani prezidenta a účastnit se akce, která byla nejprve zrušena, respektive nebyla potvrzena. A najednou po prvním kole se objeví, že ten oběd má být. Považuji to za účelové,“ zdůraznil Štěch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…