Nechovejte se jako idioti! Pomozte dětským uprchlíkům, apeluje na občany Jan Čulík

26.02.2016 17:38

Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík na svém serveru popsal, co nastane, pokud se rozpadne EU. Nás by prý rozhodně nečekala žádná zářivá budoucnost. Stačí se podívat, jak špatný obraz má Česko na starém kontinentě již dnes. Můžeme si ho ale vylepšit. Když oznámíme světu, že pomůžeme kupříkladu dvěma tisícům dětských uprchlíků putujícím Evropou bez rodičů. A skutečně jim pomůžeme.

Nechovejte se jako idioti! Pomozte dětským uprchlíkům, apeluje na občany Jan Čulík
Foto: Vojtěch Brtnický
Popisek: Protestující na Václavském náměstí

„V současnosti to vypadá velmi špatně,“ zahájil své vyjádření Čulík. Proč? Protože Západ poslal novým členským státům stovky miliard euro, ale když teď žádal o pomoc s přerozdělením migrantů, střední Evropa se bouří. A to je problém. Západ vidí, co dělají český prezident Miloš Zeman a slovenský premiér Robert Fico.

Problém číslo dvě představuje touha anglických nacionalistů utéct z EU, aby jim Brusel neviděl pod prsty a oni si mohli podvádět podle chuti. To mají podle Čulíka angličtí nacionalisté společné s Václavem Klausem.

Třetí problém představují mocenské ambice Ruska. Šéfredaktor v této souvislosti připomněl, že Kreml kritizoval krádeže dětí v Norsku už před třemi lety. Česko se ke kritice přidalo. „Nechci vytvářet paranoidní teorie, možná to je jen shoda okolností,“ doplnil Čulík s tím, že v Česku je podobně zabavováno mnohem více dětí.

Číňané či Jihokorejci k nám stejně chtějí především proto, že jsme v EU

Pokud ale skutečně dojde k tomu, že Velká Británie odejde z EU, tak se ostrovní království rozpadne, protože Skoti chtějí zůstat v EU. Z Anglie se podle Čulíka stane „podružný ostrůvek“. Anglie se stane slabou. A pokud to platí o Anglii, kde žije pětkrát více obyvatel než v Česku, tak co by rozpad EU znamenal pro Česko.

Číňané či Jihokorejci k nám stejně chtějí především proto, že jsme v EU. „Pokud Česko nebude v EU, nebude mít nikde v zahraničí zastání. Ve 20. století se Československo dvakrát stalo obětí mocností, jednou Německa podruhé Ruska. Češi si opravdu myslí, že když se to rozpadne, tak se nestanou kolonií nějaké země?“ ptal se publicista.

S ohledem na to, že nemalá část Čechů oceňuje autoritářské kroky ruského prezidenta Vladimira Putina, Čulík se bojí, co přijde. Ať už si o Bruselu myslíme cokoliv, pořád platí, že k nám připutovaly miliardy euro a ještě se můžeme opřít o jasný právní rámec EU.

Celé vyjádření naleznete zde

„Lidé by měli v Čechách zohlednit to, co se děje, a ve svém vlastním zájmu, jak říkala komunistická tajná policie, se nechovat jako idioti,“ shrnul. Jak by to mělo vypadat? „V Evropě je 26 tisíc dětí – uprchlíků bez rodičů. Česká republika by vypadala úplně jinak, kdyby vyhlásila, že zaopatříme dva tisíce z nich. Rázem by měla úplně jiný obraz,“ uvedl příklad.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prachy na ruku, černá díra! Babiš zavalil Česko, aby přebil Fialu

9:49 Prachy na ruku, černá díra! Babiš zavalil Česko, aby přebil Fialu

Osm let práce Andreje Babiše v číslech. Ta má premiér rád, protože se nedají okecat. Na svém faceboo…