Nechte církve na pokoji a strefujte se do nás, žádá TOP 09 ČSSD

14.08.2012 21:24

Sociální demokracie by své útoky měla směřovat na politickou konkurenci, tedy TOP 09, a nebrat si jako rukojmí občanskou společnost a zejména církve. Sociální demokraty o to dnes požádala předsednictva vládní TOP 09 a STAN. Vládní strana tak reagovala na předvolební kampaň ČSSD zaměřenou proti vládnímu návrhu církevních restitucí, která velmi pobouřila zástupce církví.

Nechte církve na pokoji a strefujte se do nás, žádá TOP 09 ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

Ostrou reakci vyvolal hlavně billboard, na němž je nápis "ODS a TOP 09 chtějí darovat církvím 134 miliard" u obrázku modré ruky předávající pytel druhé ruce, zřejmě duchovního. Církve kampaň přirovnaly k nacistické a komunistické propagandě. Sociální demokraty kritizoval také premiér a předseda ODS Petr Nečas. "To, co rozehrává sociální demokracie, je skutečně doslova rozeštvávání společnosti," řekl České televizi (ČT). ČSSD se podle něj v této věci dopouští "sprostých útoků". Reakce církví na kampaň ČSSD je oprávněná, soudí,

Nemají vlastní program, tak pomlouvají

ČSSD, která vládní představu restitucí odmítá, se ale proti kritice již dříve důrazně ohradila a oznámila, že v kampani bude pokračovat. Podle sociálních demokratů je možné, že se bude církvím vracet majetek, který nikdy nevlastnily. A to je v době škrtů dopadajících i na sociálně potřebné neobhajitelné, míní ČSSD.

"Chápeme, že ČSSD nemá vlastní program, a proto jí nezbývá nic jiného než negativní pomlouvačná kampaň," uvedly dnes TOP 09 a STAN, které vládní podobu církevních restitucí podporují.

SLEDUJEME téma: Miliardy pro církve

Stát by měl podle vládního návrhu, dohodnutého se 17 církvemi, vyplatit od roku 2013 postupně 59 miliard korun navýšených o inflaci a církve mají dostat zpět také 56 procent majetku, zabaveného komunistickým režimem.

"Tento způsob narovnání je pro ČSSD nepřijatelný. Naši poslanci a senátoři budou hlasovat proti. Kampaň tuto skutečnost pouze zdůrazňuje," uvedl tento týden předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. ČSSD zřejmě plánuje učinit z církevních restitucí jedno z témat své kampaně před krajskými volbami.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…