Nedělní diskuse: OVM vyrazily do Bydžova. Na Partii se lidé netěší

13.2.2011 10:22 dop.

Před tradičními nedělními diskusemi panuje nezvyklé internetové ticho. Na stránkách televize Prima nepadlo o Partii s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem ani slovo. Tým Otázek Václava Moravce jen stručně oznámil, že vyrazil do Bydžova.

Nedělní diskuse: OVM vyrazily do Bydžova. Na Partii se lidé netěší

"Ještě letos každého z nás čekají velké změny. Začnou platit jiná pravidla o vztazích majitelů domů a nájemníků, o dědictví a také o odškodném za újmy na zdraví a cti," píše Prima o Partii. "Nový občanský zákoník pohledem ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila a právníka a poslance za ČSSD Stanislava Křečka. V nedělní Partii s Janem Punčochářem."

Nikoho sdělení ale nejspíš neuchvátilo, diskuse mlčí. Když se do pořadu chystal minulý týden ministr dopravy Vít Bárta, lidé živě debatovali, na co by se ho moderátor měl ptát. Někdo se dokonce pochlubil, že Bártu přepne, jelikož se na něj už nemůže ani dívat. Tentokrát nic.

OVM vyrazily do Bydžova

Podobné je to i na facebookovém profilu Otázek Václava Moravce, kde se normálně rozbíhá diskuse až do stovek příspěvků. Tentokrát jich tam není ani deset. Tým pořadu se přitom rozhodl neděli zpestřit a vyrazil ze studia na Kavčích horách do Nového Bydžova na Královéhradecku.

"Hezké nedělní ráno! Část našeho štábu právě vyráží z Prahy na vysílání dnešních Otázek z Nového Bydžova," napsal štáb do profilu pořadu.

Jen aby tam neskalpovali starostu

Město se dlouhodobě potýká s extrémní kriminalitou tamější romské menšiny, o čemž bude pravděpodobně řeč i v pořadu. Moravec si pozval ministra vnitra Radka Johna a jeho stínového protějška Jeronýma Tejce, který se podle informací ParlamentníchListů.cz na pořad usilovně připravoval celý týden.

"Zeptejte se Minority, proč se chovají jako Majorita bezbřehá, děkuji Vám," navrhuje téma rozhovoru uživatel Facebooku Cuba Harem. "Multi-kulti je u konce, a to je dobře," přidává se i Adam Kemr.

Někteří uživatelé mají pocit, že Otázky v Bydžově nic nezlepší, možná právě naopak. Líbivé je totiž nebýt rasistický, ačkoli má rasismus v tomto případě prý jisté ospravedlnění. "Jen aby se to nezvrtlo ve skalpování Loudy v přímém přenosu," podotýká Drahomir Horváth.

Už jsme tu a všechno brzy začne

V deset hodin dopoledne se profil pořadu obnovil a štáb se znovu ohlásil. "Zdravíme z Nového Bydžova! Václav už je také na místě, náš režisér Marek Straka se s ním právě domlouvá na scénáři a pořadí záběrů a za chvíli se pustíme do předtáčení úvodů," oznámili.

Ohlásil se už i reportér ParlamentníchListů.cz, který je na místě a sleduje zákulisí natáčení. Jeho první autentické komentáře se týkají doslova extrémního zabezpečení, které přípravy pořadu provázejí. Na místě máme i fotografa.

Čtěte o pořadu:

Moravec zve na posezení s Johnem v Bydžově

Moravec míří mezi Romy. Do Bydžova vezme i Johna

Sledujeme pořady: Václava Moravce i Jana Punčocháře

Koláž: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

František Ringo Čech kopl do vlády. „Oni tuší, že jim nařeže.“ Ukrást reproduktor? Měly by padat facky

8:10 František Ringo Čech kopl do vlády. „Oni tuší, že jim nařeže.“ Ukrást reproduktor? Měly by padat facky

Ať stojí chleba 150 korun. A seberte peníze neziskovým organizacím. Mimo těch, co dělají děti. Hudeb…