Neff ostře: Kalousek je teatrální. Na letišti se jen báli papaláše

29.05.2013 15:05

Respektovaný komentátor Ondřej Neff se na webu Neviditelný pes pod pseudonymem Aston pozastavuje nad absurditou situace kolem podnikatele Alexeje Torubarova. Je podle něj zarážející, jaká groteska vznikla a také to, že ji ještě politici využívají k mezistranickému boji.

Neff ostře: Kalousek je teatrální. Na letišti se jen báli papaláše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek na inauguraci Miloše Zemana
reklama

„Směsice úžasu a pohrdání, jaké jiné pocity mohou soudného člověka ovládat při sledování případu Alexeje Torubarova. Vypadá to, že společenství nazývané vládou se skládá z lidí ne jenom z jiných kontinentů, ale z jiných planet,“ píše Neff.

Ministr Pavel Blažek se podle něj ohání paragrafy, jeho kolega Miroslav Kalousek zase používá ostrá slova o tom, že podnikatel byl vydán na smrt, čemuž se on sám pokusil zabránit přistavením cisterny. Nad tím zase lamentuje opozice s tím, že Kalousek ohrozil cestující.

„Mezistranická řevnivost z toho čouhá jako pověstné péro z gauče. Miroslav Kalousek s gustem zareje do ledví potentáta z konkurenční strany, když káže o svědomí obtíženém vinou za vydání člověka k týrání a možná smrti. Na druhé straně justiční orgány zkoumaly Torubarův případ a i ony ho neshledaly jednoznačným,“ připomněl Neff.

Torubarovi ale nakonec stejně nikdo nepomohl, vztahy ve vládě se i nadále zhoršují a ona sama se chová rozporně a groteskně. „Jen nemnozí ocení mužný postoj Miroslava Kalouska, který za cirkus s cisternou na letišti přebral odpovědnost. Až na to, že i toto je teatrální gesto, protože Kalousek letišti nevelí a do cisteren nemá co mluvit a nakonec Černý Petr padne na toho, kdo se podělal, když mu zatelefonoval papaláš,“ myslí si Neff.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…