Nehorázné, absurdní, naštval se Radek John na exšéfa BIS a chystá žalobu

27. 3. 2014 16:51

Bývalý ministr vnitra a někdejší předseda Věcí veřejných Radek John se obrátil na svého právníka, aby zformuloval žalobu na exšéfa BIS Jiřího Růžka pro pomluvu. Měl se jí dopustit ve své vzpomínkové knize V labyrintu zpravodajských služeb. Podle Johna lže o společné schůzce, kde řešili možné členství Zlaty Adamovské v StB.

Nehorázné, absurdní, naštval se Radek John na exšéfa BIS a chystá žalobu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John, lídr voleb VV do Evropského parlamentu
reklama

Radek John to napsal na svém blogu, kde chce článkem uvést na pravou míru několik informací, které vypustil autor knihy v kapitole Média a zpravodajské služby. Jedná se prý o mylné informace o Zlatě Adamovské. „Zlatu Adamovskou StB nikdy neevidovala jako spolupracující osobu. A to v žádné kategorii,“ píše John a upozorňuje na její negativní lustrační osvědčení.

„Chci panu Růžkovi pogratulovat k tomu, že místo, aby nám pomohl v roce 1999 nehoráznou pomluvu vyvrátit, stvořil o 15 let později pomluvu ještě nehoráznější a absurdnější, proto jsem se obrátil na svého právníka, aby zformuloval žalobu pro pomluvu,“ píše John na svém blogu.

Fotogalerie: - Růžkův labyrint

Křest knihy V labyrintu zpravodajských služeb Jiří...
Kniha  V labyrintu zpravodajských služeb Jiřího Rů...
Jiří Růžek
Křest knihy V labyrintu zpravodajských služeb Jiří...
Miroslav Polreich
Křest knihy V labyrintu zpravodajských služeb Jiří...

John uvádí, že se o spolupráci StB s Adamovskou napsalo v roce 1999 v Cibulkových Necenzurovaných novinách. Mělo se při tom vycházet z informací bývalé agentky BIS. Už tehdy chtěl prý John otištěnou lež vyvrátit. „Bývalá agentka BIS, která údajně měla tuto informaci novináři poskytnout, potvrdila, že nikdy nic takového neřekla,“ píše John na blogu a dodává: „Aby nezůstal ani stín pochybností, obrátili jsme se také na BIS se žádostí, aby potvrdila, že nemá žádný poznatek o tom, že by snad Zlata Adamovská měla s StB cokoliv společného.“

„Neřešili jsme to ovšem po telefonu, jak nepravdivě uvádí pan Růžek,“ míní John s tím, že jeho i Zlatu šéf BIS přijal v hlavním sídle služby, což lze dohledat v záznamech o návštěvách v centrále BIS. Tam se John s Adamovskou měli dozvědět, že kontrarozvědka nemá, ani nemůže mít žádný poznatek o tom, že by Zlata Adamovská byla v jakémkoliv kontaktu s StB. „Už jen proto, že se problematikou StB nikdy nezabývala a nezabývá,“ míní John.

Oba proto chtěli, aby BIS veřejně tuto skutečnost oznámila. Definitivně by totiž vyvrátila pochybnosti. Jenže se nedočkali. Podle Johna šéf BIS řekl, že tajná služba se veřejně nevyjadřuje k jakýmkoliv záležitostem týkajících se občanů ČR.

  • Celý text Radka John ZDE.

„Jistě jsem řekl, že budu všude veřejně šířit, že BIS placená z daní bezúhonných občanů, polykající přes miliardu korun ročně, selhává v ochraně bezúhonnosti těch občanů ČR, kteří ji ze svých daní financují a kteří se ničeho neetického nebo protizákonného nedopustili,“ píše v reakci na výbušnou knihu exšéfa BIS.

„Jestli mě od té doby nemá pan Růžek rád, nedává mu to žádné oprávnění lhát o naší společné schůzce, kterou dokonce zázračně proměnil v telefonát,“ dodává John.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…