Nejde nám o místa ve státních podnicích. Votěch Filip k řečem kolem tolerance vlády

12.05.2018 10:48

„Chceme, aby politika byla opět politikou,“ uvedl předseda KSČM Vojtěch Filip v rozhovoru pro deník Právo. Mimo jiné také hovořil o tom, že komunistům nejde o místa ve státních podnicích, ale o princip. Spekuluje se totiž o tom, že výměnou za podporu vlády ANO s ČSSD získají straníci právě posty ve státních firmách.

Nejde nám o místa ve státních podnicích. Votěch Filip k řečem kolem tolerance vlády
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip
reklama

„Máme představu o tom, že musí být konec nepolitické politiky, která deformovala politický systém státu. Jestliže strany z tohoto procesu vyřadíme, dojde k poruchám fungování státního mechanismu. Nějací aktivisté nemohou nahradit strany, které mají dlouhodobé záměry, jak spravovat stát. To je to jádro sporu,“ poznamenal Filip.

Jeho strana chce mluvit i do obsazování ministerstev. KSČM dlouhodobě kritituje resort zdravotnictví, ale i dopravy, zahraničí či ministerstva průmyslu a obchodu. „Adam Vojtěch nesplňuje kritéria kvalitního ministra zdravotnictví. Bez důvodu odvolával ředitele nemocnic a nic se neděje. Jeho poradci jsou přímo napojeni na farmaceutické firmy. Je to vůbec normální? To ostatním nevadí, že farmaceutické firmy mají vliv na přímý chod ministerstva zdravotnictví?“ pozastavil se Filip.

  • Původní text ZDE

Ke koaliční smlouvě příliš mluvit nechtěl, KSČM bude vládu ANO s ČSSD pouze tolerovat, což je samostatným dokumentem. Strana je podle jeho slov také připravena na to, že by mohli straníci ČSSD koaliční vládu odmítnout. „Jsme připraveni na úplně všechny varianty, včetně předčasných voleb,“ sdělil Filip závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

15:02 Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

V Poslanecké sněmovně se dnes poslaneckého mandátu vzdal veterán politického boje v ČR, předseda pos…