Nejde o legraci: Aktivista zahájil sbírku na kauci pro Davida Ratha

22.08.2012 9:26

Veřejná sbírka na zaplacení kauce 14 milionů za Davida Ratha. Ne, nejde o recesi. Hnutí Změna 2012 vedená Milanem Hamerským skutečně hodlá peníze na kauci vybírat a u soudu také složit.

Nejde o legraci: Aktivista zahájil sbírku na kauci pro Davida Ratha
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

"I jako názoroví a političtí oponenti Davida Ratha jsme přesvědčeni, že tady už nejde o politiku, ale měl by být vyšetřován na svobodě," uvedl pro ParlamentníListy.cz mluvčí Změny 2012 Milan Hamerský. "Důvody k tomu, aby byl nadále ve vazbě podle našeho názoru, tak jak je veřejně prezentovali odborníci, prostě pominuly, a jdou tam navíc i ty důvody rodinné, zdravotní a další," doplnil Hamerský.

Podle jeho slov to skutečně myslí vážně, nejde o žádnou recesi. Už teď je možné peníze posílat na transparentní účet. Zástupci středočeského hnutí Změna 2012 doufají, že se sejde peněz co nejvíc, ostatně jde pouze o kauci, která se následně vrátí, nepůjde tedy o "ztracené" peníze.

"Předání těch peněz spojíme se svoji prezentací přímo před tím Okresním soudem Praha - východ na Na Poříčí a peníze tam předáme," pozradil dále Hamerský s tím, že jejich hnutí z vlastních volebních prostředků poskytne základních 1 400 korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rp

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pane prezidente, jak je to s tou „upřímností“? Senátorka Hamplová popsala, co zažívá na vlastní kůži

4:45 Pane prezidente, jak je to s tou „upřímností“? Senátorka Hamplová popsala, co zažívá na vlastní kůži

„Tedy upřímnost ano, ale jen souhlasná? To je trochu v rozporu s dalším příslibem, že Petr Pavel chc…