Nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys. Klaus při tour po republice přijel do Chanova a toto se od místních dozvěděl

08.10.2019 21:19

Poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší se na své tour po republice rozhodl navštívit Mostecký region a nevynechal zde ani nechvalně proslulé sídliště Chanov. Dal se také do řeči s místním obyvatelstvem a skončil šokován. „Nejhorší pro nás jsou neziskovky, které dělají romobyznys,“ řekli mu místní. Klaus o tom informoval na sociálních sítích a v komentářích následně došlo i na ostrý názor na bývalého ministra pro lidská práva a rovné příležitosti Jiřího Dienstbiera, který často práci neziskových organizací v minulosti hájil.

Nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys. Klaus při tour po republice přijel do Chanova a toto se od místních dozvěděl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.
reklama

Anketa

Patří Zdeněk Bakala za mříže?

98%
2%
hlasovalo: 27609 lidí
Klaus na svém Facebooku odtušil, že na Mostecku bude médii sledována především jeho návštěva Chanova: „Na Mostecku byla, podle očekávání, médii sledována jen návštěva v Chanově.“ K samotné náplni jeho návštěvy na tomto nechvalně proslulém sídlišti uvedl, že zde „mluvili s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub“.

Přiložil fotografii, na níž je spolu s místním obyvatelem Štefanem Cickem, jenž zde bude koordinovat zájmy Trikolóry. „Pan Štefan Cicko – vedle mě (jezdí s lokomotivou na šachtě) bude koordinátorem Trikolóry místním,“ napsal Klaus k fotografii.

A pak Klaus zmínil i nepříliš pozitivní vyjádření dalšího místního romského obyvatele k práci neziskovek. „Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – ‚nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys‘. Asi tak,“ podotkl Klaus.

Peprné byly i komentáře pod příspěvkem. Uživatel Zdeněk Pawera názor o neziskových organizacích místního obyvatele porovnal s názorem bývalého ministra pro lidská práva a rovné příležitosti Jiřího Dienstbiera. „Bažo má víc rozumu než Dienstbier. Dobrá práce, pane Klaus,“ uvedl.

Kromě Mostecka Klaus dnes navštívil i Žatecký region. Během dne tak na sociálních sítích sdílel fotografie i z tohoto setkání.

Na počátku měsíce již Klaus během své tour rovněž stačil navštívit některá města v Karlovarském kraji. Naposledy se pak Klaus přijel podívat do Hradce Králové a okolí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

9:32 „Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

V dalším díle Jámy pekel se herní vývojář Daniel Vávra zaměřil na nyní nařízené ochranné pomůcky. Je…