Nejlepší obecní noviny jsou Kralupský Zpravodaj a Bořetické listy

06.07.2018 7:33

Kralupský Zpravodaj a Bořetické listy jsou vítězi soutěže o nejlepší obecní a městský zpravodaj 2017. Výsledky sedmého ročníku soutěže se vyhlašovaly na Dnech lidí dobré vůle na Velehradě na Uherskohradišťsku. Soutěže se zúčastnilo 296 městských a obecních zpravodajů z celé republiky, řekl dnes ČTK předseda poroty Pavel Šaradín z Univerzity Palackého v Olomouci.

Nejlepší obecní noviny jsou Kralupský Zpravodaj a Bořetické listy
Foto: archív autora
Popisek: klávesnice
reklama

„Výsledky byly velmi těsné, v případě Kralupského Zpravodaje, který jsme posuzovali i v dřívějších ročnících, rozhodly zejména změny v grafické úpravě, dále pestrost rubrik a samozřejmě také způsob zpracování jednotlivých textů. Bořetické listy porotu zaujaly především rozmanitostí zveřejňovaných materiálů, prostorem pro všechny generace, fotografickými přílohami. Obec je velmi činorodá, odpovídá tomu plně i jejich zpravodaj,“ uvedl politolog Šaradín.

Kralupský Zpravodaj zvítězil v kategorii městských zpravodajů, za ním se umístily Šternberské listy a Frenštátský zpravodaj. Bořetické listy uspěly v kategorii obecních zpravodajů. Druhé místo obsadil Psárský zpravodaj, třetí byl Magazín ze života obce Hvozdná.

„Porota popáté vybírala také nejlepší zpravodaj mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin, kterých obdržela celkem 27, a také nejlepší rubriku či nejlépe zpracované téma,“ řekl Šaradín. V kategorii zpravodajů mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin uspěl Zpravodaj Podlipansko, vítězem kategorie nejlepší rubrika byl Slovník ponaszymu, který zveřejňovaly Hrádecké noviny.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Klaus ml. myl hlavy poslancům: Vy to kritizujete, a zároveň to chcete přijmout? Jde o zlepšovák z Bruselu

21:28 VIDEO Klaus ml. myl hlavy poslancům: Vy to kritizujete, a zároveň to chcete přijmout? Jde o zlepšovák z Bruselu

„Necítíte se lehce schizofrenně?“ obrátil se na poslance šéf Trikolóry Václav Klaus ml. a vyčetl jim…