Nejmladší oběť znásilnění. V Německu došlo ke dvěma zločinům v jeden den, přičemž z toho jednoho vážně mrazí

17. 12. 2016 17:00

Teprve čtrnáctiletá dívka byla podle amerického serveru Breitbart znásilněna v Německu. Útočník, dvaadvacetiletý Afghánec, byl zatčen. K události došlo před týdnem. Ve stejnou dobu, jak uvedl Berliner Kurier, došlo i k dalšímu znásilnění. V něm figuruje třicetiletý Maročan a čtyřiadvacetiletá dívka.

Nejmladší oběť znásilnění. V Německu došlo ke dvěma zločinům v jeden den, přičemž z toho jednoho vážně mrazí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo

K jednomu z útoků mělo dojít minulou neděli ve známém baru „99 Cent“ v Hamburku. Čtyřiatřicetiletý Maročan měl sledovat dívku (24) na toaletu, kde ji znásilnil a zbil. Té se nakonec podařilo uniknout a poprosit o pomoc přátele. Podle Berliner Kurier se mladík pokusil o útěk, ale policie jej zatkla. Jak informovaly německé noviny, muž neměl problémy se zákonem poprvé. Před třemi týdny měl být propuštěn poté, co ukradl mobilní telefon.

Tutéž neděli v Durynsku na jihu Německa mělo dojít k dalšímu znásilnění, v němž figuruje žadatel o azyl. V tomto případě podle serveru Breitbart figuruje teprve čtrnáctiletá dívka. Stránky mimochodem v titulku uvedly, že jde o nejmladší oběť znásilnění. K sexuálnímu útoku podle dostupných informací došlo v parku. Jak poznamenává web, jen hodinu před incidentem policie zastavila tohoto imigranta, který šel se svou obětí, ale vzhledem k tomu, že neshledala nic podezřelého, jej nechala „s tímto dítětem“ odejít.

Znásilnění se v Německu stává velkým problémem

Po hromadných sexuálních útocích na ženy při oslavách silvestra v Kolíně nad Rýnem německá vláda avizovala, že viníci budou potrestáni. Ale po téměř roce se podařilo odhalit a odsoudit jen zlomek migrantů. Podle informací britského deníku Express nahlásilo po silvestrovských oslavách spáchání trestného činu 1310 obětí, ale odsouzeno do dnešního dne bylo pouhých osmnáct pachatelů. Z toho jen pět z nich skončilo ve vězení z důvodu prokázaného sexuálního napadení. Většina útoků byla podle očitých svědků spáchána severoafrickými přistěhovalci. Oběti tvrdí, že byly napadeny, okradeny a v některých případech i znásilněny na náměstí před katedrálou a poblíž hlavního vlakového nádraží.

Fotogalerie: - PEGIDA s českou účastí

Hnutí PEGIDA slavilo v Drážďanech rok své existenc...
Česká výprava na demonstraci hnutí PEGIDA do Drážď...
Česká výprava byla přivítána potleskem
Hnutí PEGIDA slavilo v Drážďanech rok své existenc...
Poslanec Marek Černoch
Na demonstraci hnutí PEGIDA dorazilo kolem 30000 o...

Z 1310 nahlášených stížností na policii uvedlo 662 žen, že se staly terčem sexuálně motivovaného útoku a 28 dále uvedlo, že byly přímo znásilněny. Téměř po roce se policii podařilo vyšetřit 1222 nahlášených případů a jen 513 z těch, které měly sexuální podtext. Vyšetřovatelům se podařilo k identifikaci předvést 333 podezřelých, z nichž mělo spáchat sexuálně motivovaný trestný čin osmdesát sedm.

Marie

Tragický příběh znásilněné a zavražděné studentky Marie Ladenburgerové taktéž dále žije svým životem. Veřejnoprávní televize ARD horko těžko vysvětluje, proč o všem zpočátku neinformovala, a vražda rezonuje i mezi německými politiky i obyčejnými Němci.

„Veřejnoprávní televize ARD se snažila celou záležitost zamlčet, ale na internetu se to naštěstí nepodařilo. Lidé jsou rozhořčeni a dávají své postoje veřejně najevo. Členové pobočky AfD ve Freiburgu zorganizovali protestní shromáždění, na kterém uctili památku zavražděné studentky, a vedle toho také protestovali proti přistěhovalecké politice kancléřky Angely Merkelové,“ uvádí server Blasting News s tím, že na náměstí Münsterplatz dorazilo asi třicet lidí.

Proti několika málo desítkám účastníků poklidného shromáždění se však postavilo asi 300 členů levicového extremistického hnutí Antifa. „Odkud se tito radikálové vzali? To neměli v nedělním mrazivém počasí nic lepšího na práci než narušovat shromáždění za oběť znásilnění a vraždy? Pokud někdo pracuje 40 hodin týdně či studuje, tak přece nemá chuť jít v neděli útočit na účastníky pokojné demonstrace jenom proto, že nesdílí jejich politické postoje,“ míní server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zlovolná chyba“ starosty Čižinského. Vyrazil dětem ředitelku. Ale kdo přijde místo ní? To radši nečtěte

12:45 „Zlovolná chyba“ starosty Čižinského. Vyrazil dětem ředitelku. Ale kdo přijde místo ní? To radši nečtěte

Progresivní starosta Prahy 7 Jan Čižinský dráždí konzervativce. Nově si v úvodníku přisadil i šéfred…