Nejsem Moravec, řekla Písařovicová, která odchází z ČT. Ohrožení?

14. 12. 2020 11:21

Moderátorka Daniela Písařovicová, která řídila nejednu složitou debatu veřejnoprávní televize, po 16 letech opouští Českou televizi. Na sociální síti Twitter napsala, že se chce posunout dál a učit se nové věci. V souvislosti se současným neutuchajícím napětím kolem ČT stojí za to připomenout její rok stará slova. Tehdy prohlásila, že se jí nezdá, že by ČT byla ohrožena, ale jedním dechem dodala, že v budoucnu ohrožena být může.

Nejsem Moravec, řekla Písařovicová, která odchází z ČT. Ohrožení?
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Moderátorka Písařovicová
reklama

Nejsem jako Moravec,“ připomenula moderátorka Barbora Tachecí v roce 2019 v Českém rozhlase výrok Písařovicové, která jako rozdíl mezi ní a jejím kolegou uvedla, že ona k volbám chodí. Písařovicová pak dodala, že každý moderátor je jiný a každého při odpovědích hostů napadnou jiné otázky.

Anketa

Má ČSSD odejít z vlády?

85%
15%
hlasovalo: 3969 lidí

1. ledna 2021 Česku televizi opustí, prý se chce posunout dál a učit se nové věci.

Dnes to kolem ČT opět vře. Většina členů Rady v čele s publicistou Pavlem Matochou a ekonomkou Hanou Lipovskou odvolala svou dozorčí komisi. Podle senátorů se tak stalo v rozporu se zákonem. O to, zda bylo odvolání radních v pořádku, se vedla slovní bitva i na půdě sněmovního volebního výboru a téma bylo navrženo k diskusi na plénu Sněmovny. Sami odvolaní členové komise nevyloučili, že se obrátí na soud (více ZDE).

V souvislosti s tím se hodí připomenout slova Daniely Písařovicové, která v dubnu 2019 konstatovala, že momentálně ČT ohrožena není.

„Bezprostředního ne, potenciálního, si myslím, že ano,“ zhodnotila „nebezpečí“ Písařovicová s dodatkem, že může hovořit jen sama za sebe. „Připadá mi, že může být Česká televize do budoucna ohrožena, ale v tuto chvíli to tak nevnímám,“ upřesnila. Konkrétně jsou hrozbou údajně ti, kdo nejvíce „křičí o neobjektivitě ČT“. „To je skupina několika poslanců, to není jednotlivec,“ prohlásila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…