Nejsem diktátor, tvrdí Babiš. Jsou to prý pomluvy konkurence

27. 8. 2013 8:00

V květnu odešlo z hnutí ANO 2011 Andreje Babiše pět členů předsednictva. Prý kvůli tomu, že se Babiš chová jako diktátor. Jak ovlivnil tento „puč“ přijímání nových členů? O tom mimo jiné píše server iHNed.cz, který mapuje předvolební nálady v politických uskupeních.

Nejsem diktátor, tvrdí Babiš. Jsou to prý pomluvy konkurence
Foto: hns
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Členové předsednictva Babišova hnutí ANO 2011 Jan Hammer, Peter Harvánek, Jana Valinčičová, Hana Greplová a Jan Síla odešli v květnu z hnutí prý na protest proti Babišovu diktátorskému stylu vedení.

„Je inteligentní a schopný manažer. Jenže hnutí vede jako svoji firmu Agrofert. Chce jen řídit lidi jako své zaměstnance. Jde o podnikatelský projekt, který s demokratickými postupy to nemá nic společného,“ shodli se prý výše jmenovaní.

Babiš tato tvrzení zcela odmítá. iHNed.cz píše, že zakladatel hnutí popírá, že by v něm vládl tvrdou rukou a řídí ho podle hesla „já platím, já rozhoduju“. „Jsou to pomluvy a konkurenční boj,“ řekl Babiš.

Odchody lidí nás neoslabily

Šéf Agrofertu prý tvrdí, že odchody členů vedení ho nijak neoslabily. „Rozbili jsme skupinu lidí, kteří usilovali o moc. My nebudeme jako ODS, jejichž centrálu ovládají krajští kmotrové,“ dodal. iHNed.cz píše, že mluvčí ANO 2011 Radka Burketová tvrdí, že hnutí na jaře přežilo regulérní pokus o puč. Místopředsedové, kteří rezignovali, prý chtěli hnutí ovládnout a na volebním sněmu kšeftovali s hlasy.

„Bylo to náročné období,“ říká s tím, že od jarní personální krize se situace stabilizovala. A přinesla jedno významné poučení. Centrála si prý základnu víc střeží a nováčky mnohem důkladněji na začátku proklepne.

Komárek, Stropnický i Zlatuška stojí za Babišem

Mnohé známé osobnosti však za Babišem pevně stojí. „Než jsem se pro spolupráci rozhodl, dlouho jsem to zvažoval a snažil se přitom Andreje Babiše dobře poznat. Obavy nejsou namístě,“ říká herec a bývalý diplomat Martin Stropnický.

„Nikdy bych nešel do politického projektu, který by byl řízen jako firma. A já sám se také řídit jen tak nenechám,“ říká Jiří Zlatuška.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

13:03 Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

Hosty druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli generál Jiří Šedivý a bezp…