Nejsme malé děti, nepostavíme se na hlavu, tvrdí Kováčik v tisku

08.06.2018 8:41

Předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik se domnívá, že budoucí vláda Andreje Babiše (ANO) nebude levicová. Jak uvedl dále, komunisté mají za důvěru udělenou menšinové vládě ANO a ČSSD získat kontrolní funkci. „Na zadní se ale stavět nebudeme,“ uvedl Kováčik. Píší o tom Novinky.cz.

Nejsme malé děti, nepostavíme se na hlavu, tvrdí Kováčik v tisku
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Pavel Kováčik
reklama

„Těžko můžeme od této vlády vedené velkopodnikatelem Andrejem Babišem očekávat změny v daňové progresi, kterou my chceme,“ je si také vědom Kováčik. Za drobné vítězství však považuje návrat základních zdrojů do veřejných rukou. 

Zda však komunisté skutečně zvednou pro vládu ruku, je ještě ve hvězdách. Rozhodnout o tom musí ústřední výbor KSČM, ještě předtím však vůbec musí se vstupem do vlády souhlasit sociální demokraté, kteří o tom hlasují v referendu. 

  • Původní text ZDE

Jak pak rovněž pro server Novinky.cz dodal, komunisté chtějí kontrolní roli. „Když už budeme tolerovat, tak chceme kontrolní roli plnit,“ dodal s tím, že je nutné si se sociální demokracií ještě sednout a vyjasnit si, co je možné očekávat. „Nejsme malé děti, nepostavíme se na hlavu, s naším volebním výsledkem už vůbec ne,“ dodal však jedním dechem Kováčik.

Otázkou je ještě také obsazení ministerstev, kdy prezident Miloš Zeman i komunisté mají problém s nominantem na post ministra zahraničních věcí Miroslavem Pochem. Předseda ČSSD Jan Hamáček však odmítá, že by byl ochoten se nyní bavit o změnách. „Usnesení o kandidátech je stále platné,“ sdělil Hamáček.

Opozice však vůči vládě příliš vstřícná není. ODS ústy předsedy Petra Fialy nazývá druhé jmenování Andreje Babiše premiérem výsměchem členům ČSSD, kteří prozatím rozhodují v referendu „Složení vlády ještě neznáme, ale není pochyb o tom, že vláda bude rozpočtově neodpovědná. Bude nutit živnostníky, aby dotovali velké firmy, a nebude mít v úctě Ústavu a právní stát. Proto ji nemůžeme podpořit ani my, ani žádný svobodomyslný občan,“ dodal předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Andrej Babiš prokázal, že není dobrý manažer, nedokázal ustoupit ze svých mocenských tendencí a najít dostatečnou podporu demokratických stran,“ zkritizoval nového premiéra Babiše také šéf Pirátů Ivan Bartoš. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo

6:30 Nebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo

Jsou nové pořádky v Plzni ohrožením zdraví a životů příslušníků tamní Městské policie? Strážníci jso…