Nejsme zapšklí z chlastu a uzenin jako on... J. X. Doležal účtuje se Zemanem

27.02.2015 10:08

Kontroverzní novinář J. X. Doležal si ve svém posledním příspěvku na internetovém serveru týdeníku Reflex vzal na paškál prezidenta Miloše Zemana, který prý ve středu opět prokázal, že dlouholetá konzumace alkoholických nápojů spolu s narcismem vytvářejí značně bizarní projevy chování. „Je možné zbavit prezidenta úřadu kvůli diskrétním příznakům alkoholické demence, nebo počkáme, až vyhlásí válku Somálsku?“ táže se Doležal.

Nejsme zapšklí z chlastu a uzenin jako on... J. X. Doležal účtuje se Zemanem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal
reklama

„Konspirativci tvrdí, že Zeman je domluvenej s Babišem, že bude dělat jeden virvál tejdně, aby se na něj soustředili novináři a Babiš měl klid na práci. Já osobně – i když to vysvětlení nezní špatně – preferuji humorální, látkovou teorii. Totiž že prezident vyvádí ne kvůli konspiraci, ale kvůli dlouholeté konzumaci návykového a psychotropního alkoholu,“ uvádí Doležal.

Diskrétním příznakem demence prý celkem pravidelně bývá ztráta soudnosti, posouzení adekvátnosti výroku nebo činu v konkrétní situaci. A tu pan prezident dle Doležala nesporně ztrácí. Naposledy to prý ukázal při středečním oceňování vinařů v soutěži Salón vín, kde v přípitku mimo jiné „popřál“ smrt abstinentům a vegetariánům.

Na českém i moravském venkově dle Doležala tento prezidentův výrok bude mít jistě úspěch. Z hlediska městské lumpenkavárny a z hlediska elementární slušnosti se prý ale jedná o další z řady Zemanových trapasů. Přát někomu, byť žertem, smrt dle komentátorova soudu prezidentovi nepřísluší. Každý, kdo netrpí demencí, prý cítí, že „takovéto halekání snižuje důstojnost úřadu hlavy státu stejně jako málem pozvracené korunovační klenoty“.

„Takže nezbývá než oplatit panu prezidentovi stejnou mincí. Upřímností. Když on nám, abstinentům a skorovegetariánům přeje smrt, tak my jemu – protože nejsme zapšklí z chlastu a uzenin jako on — přejeme úspěšnou protialkoholní léčbu,“ uzavírá Doležal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…