Nejvíc preferenčních hlasů získal lidovec Juránek. Porazil i Pospíšila

14.10.2012 19:10

V Jihomoravském kraji sice v krajských volbách zvítězila ČSSD, jejich soupeř z KDU-ČSL Stanislav Juránek však získal více preferenčních hlasů – dokonce přes 21 tisíc. Dostal tak nejvíce „kroužků“ v republice.

Nejvíc preferenčních hlasů získal lidovec Juránek. Porazil i Pospíšila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební štáb KDU-ČSL neskrýval úspěch. Předseda Pavel Bělobrádek to bere jako odrazový můstek pro návrat do vysoké politiky
reklama

Lidovci si na jihu Moravy pohoršili, oproti roku 2008 totiž přišli o čtyři křesla. Jejích lídr Stanislav Juránek ale přesto zvítězil, a to v počtu preferenčních hlasů. Získal jich totiž 21 510, což neměl nikdo jiný v celé republice.

Druhým „nejoblíbenějším“ politikem se stal další zástupce Jihomoravského kraje, a to Michal Hašek z ČSSD. Zakroužkovalo ho 20 078 voličů. Na třetím místě je bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil s 18 501 „kroužky“.

Za nimi se pak už umístili například jihočeský hejtman za ČSSD Jiří Zimola či lidovecký senátor Jiří Čunek. Ten se navíc i v senátních volbách umístil velice dobře, získal ve svém obvodu ve Vsetíně nejvíce hlasů a málem obhájil senátorské křeslo již v prvním kole.

Kroužkování se stalo populárním už před dvěma roky v parlamentních volbách, kdy byl v Praze například vykroužkován Pavel Bém.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…