Nejvyšší soud zamítl dovolání exposlance Wolfa

5. 9. 2013 15:51

Nejvyšší soud zamítl dovolání bývalého poslance Petra Wolfa v kauze dotačního podvodu. České televizi to sdělil mluvčí NS Petr Knötig. Wolf se přitom už několik měsíců skrývá před policií.

Nejvyšší soud zamítl dovolání exposlance Wolfa
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

"Podle názoru Nejvyššího soudu bylo dovolání zjevně neopodstatněné, a proto bylo také odmítnuto. Zatím se o tom blíže nelze moc bavit, protože naše odůvodnění dosud nebylo doručeno účastníkům řízení," řekl Knötig pro ČT 24. "Rozhodnutí Nejvyššího soudu je konečné a není proti němu žádný opravný prostředek přípustný. Rozhodnutím Nejvyššího soudu tato kauza končí."

Po Wolfovi se pátrá bez úspěchu. Pokutu ale přesto splácí

Wolf byl odsouzen za zneužití dotace od Ministerstva životního prostředí. Získal jedenáct milionů na dva výzkumné projekty pro svou firmu UT 2002. Místo projektů však peníze utratil za počítače, soukromé cesty a návštěvy akvaparku.

Kde se v současnosti Petr Wolf nachází, se neví. Policie po něm pátrá bez úspěchu, třebaže na něho byl vydán i mezinárodní zatykač. Kromě trestu vězení má zaplatit pětimilionovou pokutu. Tu ovšem splácí, jak bylo dohodnuto. Na účet Krajského soudu v Ostravě už poslal 3,5 milionu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…