Nekončící výprask Bohuslavu Sobotkovi. Bulvár si obvolal politiky

26.01.2014 12:27

Bulvární deník Blesk se dál věnuje aféře premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) spojené s jeho trvalým bydlištěm. Nechává si vyplácet peníze za údajné dojíždění z jižní Moravy, přestože již delší čas žije v Praze. ČSSD skandál svého předsedy nekomentuje, politici z ostatní stran označují Sobotkovo počínání za nemorální. Okamura příštího premiéra označuje dokonce za mistra v dojení státu.

Nekončící výprask Bohuslavu Sobotkovi. Bulvár si obvolal politiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

„Je to absolutní ostuda, když premiér zneužívá veřejné peníze, ale jak víme, pan Sobotka je mistr dojení státu a funkcí - například od roku 2002 dokázal během šesti let zázračně "naspořit" 5 milionů korun na svůj byt v Praze, aniž by měl jiný příjem než ten z poslaneckých a vládních funkcí. Sobotka by měl zneužité nebo neoprávněně inkasované peníze okamžitě vrátit, výmluvy jsou směšné. Za zneužívání veřejných peněz musí každý politik vyvodit jasnou osobní odpovědnost," říká na adresu designovaného premiéra v anketě Blesku předseda hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura.

Za nepřijatelné označuje Sobotkovo počínání také místopředseda sněmovny Petr Gazdík (STAN). Ten také připomíná, že se Sobotka s možným zneužíváním náhrad nepotýká poprvé. Někdejší místopředseda ODS Jiří Pospíšil označuje premiérovo počínání za nemorální. Miloslava Vostrá z KSČM prohlašuje, že jednání předsedy ČSSD není fér vůči voličům této strany. Politici ČSSD prý na dotaz deníku neodpovídali.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká předvolební prezentace Petra Fialy: Učit děti o dezinformacích a zaměřit se na přátelství s Německem. Program uděláme za 24 hodin

11:42 Velká předvolební prezentace Petra Fialy: Učit děti o dezinformacích a zaměřit se na přátelství s Německem. Program uděláme za 24 hodin

V rozhovoru pro Lidové noviny nakousl předseda ODS Petr Fiala opravdu hodně témat. Řekl například, ž…