Nekorektní komentář: Princezna se zlatou vestou na těle, hlásnej trouba Zeman, detektor lži jen pro bílé...

21.01.2016 21:31

Politicky nekorektním způsobem okomentoval herec Jiří Maryško v internetové televizi Stream několik zpráv, které se v posledních dnech objevily v českých médiích. Atentát v Istanbulu, karneval v Kolíně nad Rýnem, prezidentovo vystoupení v jiné internetové televizi i jedno rozhodnutí vrchní státní zástupkyně.

Nekorektní komentář: Princezna se zlatou vestou na těle, hlásnej trouba Zeman, detektor lži jen pro bílé...
Foto: repro foto ČT
Popisek: Usmívající se prezident Miloš Zeman

V reakci na poslední teroristický útok, ke kterému došlo v minulých dnech v evropské části Istanbulu, Maryško ironicky prohlásil: „Turci se nebojí a po teroristech jdou tvrdě. Teď třeba zavřeli desítky akademiků, kteří podepsali petici, aby se Turecko chovalo slušněji ke Kurdům, bojujícím s Islámským státem, a třeba s nimi zas zkusilo jednat o míru.“ Maryško k tomu podotkl, že turecký prezident Erdogan kvůli tomu akademiky označil za zrádce národa. „A tak učitelé teď místo zkoušení zakusí kriminál. Můžou být ještě rádi, protože u našich dalších věrných spojenců ze Saúdské Arábie, co právě předsedají Radě pro lidská práva při OSN, by je to stálo přinejmenším hlavu,“ dodal Maryško ve zřejmé narážce na zprávu o tom, že v Saúdské Arábii bylo krátce po Novém roce popraveno najednou hned 47 lidí.

  • Celé video je ZDE

Maryško okomentoval svým ostrým jazykem také fakt, že v německém Kolíně nad Rýnem se chystá karneval. Herce zaujala zpráva, podle které po silvestrovských zkušenostech doporučuje kolínská policie účastníkům nechodit na maškarní za piráty, kovboje, rytíře ani pistolníky. Logicky se totiž obává, že mezi replikami zbraní by se mohly objevit i zbraně pravé.

Atentátník může příjít třeba jako Princezna se zlatou vestou na těle

„No já nevím, jestli je to něco platný. Takovej atentátník, když bude chtít, může úplně v klidu přijít převlečenej třeba....za Princeznu se zlatou vestou na těle (v tu chvíli se na obrazovce objevila fotomontáž, kde je princezna ze starého českého filmu „Princezna se zlatou hvězdou na čele“ oděna taktéž do pásu s výbušninami). A kdyby se nedejalláh přece jenom něco semlelo, tak teda pardon, ale já, jako účastník tradičního karnevalu, bych teda jako pirát bez šavle nebo pistolník bez kvéru zařvat rozhodně nechtěl,“ dodal Maryško.

Takhle mazaně podporovat mentalitu stáda dokáže jen opravdový stádník

Jedovatě se vyjádřil i o hlavě státu. „Zeman poskytl další z rozhovorů, ve kterých se vyjadřuje hlavně k věcem, o kterých ví kulový,“ okomentoval Maryško poslední prezidentovo interview pro TV Blesk. V něm Zeman kromě jiného označil norskou sociálku Barnevernet za „gangstery a zloděje dětí“.

Maryškovi to „přijde trochu divný“. To proto, že „Zeman jako kovanej levičák odjakživa básnil o tom, jak je jeho vzorem silnej skandinávskej sociální stát“.

„A norskej superúřad na zabavování děcek, který rodičům mnohdy nevrátí ani na konci školního roku, to je podle mě socialismus non plus ultra. Že by se hlava státu na stará kolena propila k pravici? Nebo se prostě jako vždycky motá na obě strany?“ přemítal. Dochází k závěru, že je to celkem jedno.

„Základ jeho úspěchu je furt stejnej. Hradní hlásnej trouba je pro půlku národa takovej tlampač, ze kterýho se ozývá jen ozvěna hospodských keců jeho oveček. Takhle mazaně podporovat mentalitu stáda, to dokáže jen opravdový stádník. Nebo pasák?“ dodal Maryško. V tu chvíli se na obrazovce objeví fotografie Zemana v rozhalené šedé džínové košili, pod níž se skví bílé triko. Pozadí tvoří fotografie stáda ovcí pasoucích se na louce.

Na linku 158 těsně před smrtí volala proto, že číslo vytočila omylem

Herce zaujala také další tuzemská zpráva, podle níž vrchní státní zástupkyně nechala minulý týden znovu prověřit případ 23leté dívky, která podle šetření policie spáchala sebevraždu 13 bodnými ranami, z nichž tři mířily do srdce a jedna do plíce. „To, že dívka volala těsně před smrtí 158, vysvětluje policie tím, že dívka vytočila číslo omylem, a její smrt byla zaviněna kombinací alkoholu a kokainu. Alkohol ale neměla v krvi žádný a kokainu jen stopové množství,“ připomněl Maryško případ, který ve veřejnosti vzbudil velké emoce. Poukázal na to, že celý případ stojí na svědectví jejího známého, Ahmeda, který jej nahlásil. „To, že Ahmed neprošel detektorem lži, pak policie vysvětluje tím, že je muslim, takže je to v toleranci, protože má jiné cítění než my. Takže naše detektory lži jsou jen pro bílý. Anebo je to celý jen finta, jak připravit půdu pro antimuslimský pogromy...,“ dodal Maryško.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…