Někteří drážní zaměstnanci dostanou přidáno

30.12.2011 13:45

Po více než dvou měsících vyjednávání podepsalo ve čtvrtek večer vedení ČD Cargo podnikovou kolektivní smlouvu pro rok 2012 se svými sociálními partnery. ParlamentníListy.cz o krocích informovalo tiskové oddělení ČD Cargo.

Někteří drážní zaměstnanci dostanou přidáno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Typický obrázek Českých drah

Smlouva podle dostupných informací zaručuje části provozních zaměstnanců navýšení mzdy v obdobném procentuálním rozsahu jako je tomu u dohody odborářů a mateřské společnosti České dráhy.

Rozdíl je v tom, že zaměstnanci ČD Cargo se budou částečně podílet na vybraných benefitech. Nebyl též akceptován požadavek odborů na navýšení v oblasti příplatků a prodloužení dovolené o další týden.

Podniková kolektivní smlouva detailně upravuje spolupráci zaměstnavatele s odborovými organizacemi a jejím cílem je vytvořit sociální smír ve společnosti. Přesně definuje nejen povinnosti, ale například i benefity, na které mají zaměstnanci nárok. Jejich rozsah zůstane po včerejším podpisu zachován ve stejném rozsahu jako v roce 2011.

"Jsem velmi rád, že s našimi partnery došlo k podepsání dohody. Muselo dojít k řadě kompromisů na obou stranách. Výsledkem je tak na jedné straně, i přes složitou současnou ekonomickou situaci, zvýšení mezd pro část provozních zaměstnanců v rozsahu 2,4 procenta, ale i dohoda, že se zaměstnanci budou nově v příštím roce částečně podílet na úhradách vybraných benefitů,“ uvedl po skončení jednání předseda představenstva Gustav Slamečka.

Na obdobném zvýšení mezd se odbory před Vánoci dohodly v mateřské společnosti, Českých drahách a na Správě železniční dopravní cesty.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

Co byste řekla na pražskou koalici ODS a ANO?

Vypadá to totiž, že se váš lídr, kterého jste tak vehementně prosazoval, byť jste byl proto často mnohým smích, se s nikým jiným asi nedohodne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezidentský výzkum: Babiš nevyhrává. Voliči pozvedli Němcovou i podnikatele Březinu

21:16 Prezidentský výzkum: Babiš nevyhrává. Voliči pozvedli Němcovou i podnikatele Březinu

ParlamentníListy.cz mají k dispozici výsledky aktuálního šetření agentury Phoenix research k prezide…