Někteří poslanci se po dnešku chystají na novou kariéru. Do začátku dostanou 329 tisíc

13. 9. 2017 21:03

Skončilo jednání Poslanecké sněmovny. Znovu se zákonodárci sejdou až po volbách. V novém složení. To bude také znamenat, že někteří poslanci se už v lavicích neobjeví. Za hnutí ANO bude chybět třeba „kluk z plakátu“ Martin Komárek. Podobný osud čeká i zákonodárce z dalších stran. V ČSSD jde třeba o Jeronýma Tejce, který se rozhodl nekandidovat. Na rozloučenou ovšem zákonodárci dostanou štědré odchodné. Nejméně 329 tisíc korun hrubého.

Někteří poslanci se po dnešku chystají na novou kariéru. Do začátku dostanou 329 tisíc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pokračovala řádná schůze sněmovny. Poslanci měli projednat zákon o univerzitních nemocnicích a poslaneckou předlohu o státních svátcích

Deník Právo ve středu upozornil na to, že mnozí poslanci si budou muset hledat novou práci. Dnešním dnem se fakticky uzavřelo čtyřleté funkční období Poslanecké sněmovny ve dnešním složení. Znovu se poslanci sejdou až po volbách v novém složení. A zřejmě také v jiném poměru sil. Pokud se potvrdí předvolební průzkumy, nejvíc poslanců bude 22. října mít Andrej Babiš a jeho hnutí ANO. Některé dobře známé tváře ale budou Babišovi chybět. Třeba Martin Komárek.

„Jak by řekl bývalý ministr Mládek, budu se živit jako parazit, budu živnostník a budu psát knihy,“ řekl deníku bývalý novinář. Povolání spisovatele si už Komárek jednou vyzkoušel, když sepsal knihu o Sněmovně nazvanou „Nebezpečné stádo aneb Poslanec český a jiné retardované druhy“. „Z přírodovědeckého hlediska v ní popisuji své příšerné zážitky ze Sněmovny. Teď velmi intenzivně pracuji na knize o Miloši Zemanovi, která musí být na přání nakladatele hotova do půlky října,“ doplnil.   

V téhle knize chce být k prezidentovi spravedlivý a nestavět se ani do pozice jeho fanatického podporovatele, ani odpůrce. S odstupem se snaží zhodnotit, proč Miloš Zeman dělá to, co dělá.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Poslanec Úsvitu Marek Černoch prozradil, že jde do managementu letectví, ale jednou má v plánu se do politiky vrátit. To Daniel Korte z TOP 09 počítá, že už si bude užívat důchodu a přivydělávat si překládáním. Další poslanec TOP 09, František Laudát, se také nebude vracet do poslaneckých lavic. Už má dokonce i jinou práci, ale nechce o ní mluvit. „Já už jsem nastoupil, protože situace nesnesla odkladu. Nechci o tom mluvit, je to citlivá záležitost,“ řekl.   

Poslanec Jeroným Tejc také už nebude zákonodárcem. Sám se pro to rozhodl. Po dvanácti letech bylo podle jeho názoru na čase. Teď bude pracovatt pro notáře. Jen nechtěl prozradit, pro kterého.

Ať už ale budou končící poslanci dělat cokoliv, v nejbližší době se nemusejí bát o svou existenci, protože dostanou na rozloučenou pět poslaneckých platů, které v součtu představují sumu 329 tisíc korun hrubého.

Celý článek naleznete zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

9:45 Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

V příštích týdnech bude v Bruselu dominovat téma pro období po roce 2020. Že budou diskuze skutečně …