Nelegální migrant v kamionu zabil tři lidi. Ostatní kvůli němu mají utrum

22.08.2025 9:07 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Americký ministr zahraničí Marco Rubio dal jasně najevo, že administrativa Donalda Trumpa hodlá chránit životy Američanů. A oznámil, že v platnost vstupuje zákaz, který ovlivní celé Spojené státy.

Nelegální migrant v kamionu zabil tři lidi. Ostatní kvůli němu mají utrum
Foto: Petr Kupka
Popisek: Ilustrační foto

Americká zpravodajská stanice CBS News upozornila, že administrativa 47. prezidenta USA Donalda Trumpa začala podnikat kroky, aby se některé pracovní pozice, konkrétně např. pracovní místa řidičů kamionů, vrátily do rukou občanů USA. Úřady tlačí především na to, aby řidiči mluvili a uměli číst anglicky. Ministerstvo dopravy uvedlo, že cílem je zlepšit bezpečnost silničního provozu po incidentech, kdy schopnost řidičů číst značení nebo mluvit anglicky mohla přispět k úmrtím při dopravních nehodách.

Americký ministr zahraničí oznámil jasný zákaz.

„S okamžitou platností pozastavujeme vydávání veškerých pracovních víz pro řidiče komerčních nákladních vozidel. Rostoucí počet zahraničních řidičů provozujících kamiony s návěsem na amerických silnicích ohrožuje americké životy a živobytí amerických řidičů kamionů,“ napsal Rubio na sociální síti X.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dárek pro Putina. Spolku chodí miliony, ale nikdo neví kam

13:39 Dárek pro Putina. Spolku chodí miliony, ale nikdo neví kam

Za čtyři roky vybral „Dárek pro Putina“ téměř 1,5 miliardy korun. Bez transparentního účtu, s utajen…