Nelžete, Vojtěchu. Covid očkováním nestopnete. Lékař už má dost

27.10.2021 7:21

Lékař ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Šimon Reich se důrazně vymezil proti šéfovi resortu zdravotnictví Adamu Vojtěchovi, který dnes prohlásil, že „tu máme epidemii neočkovaných“. Upozornil, co ukazují data, podle nichž se rozhodně nedá svádět zhoršující se epidemická situace na neočkované. „Přestaňte lhát! Očkováním nákazu nezastavíte,“ vzkazuje ministrovi chirurg.

Nelžete, Vojtěchu. Covid očkováním nestopnete. Lékař už má dost
Foto: Repro Facebook
Popisek: Lékař a člen TOP09, Šimon Reich

„Epidemie se stala epidemií neočkovaných,“ uvedl ministr na úvod úterní tiskové konference. Naopak poděkoval těm, kteří očkování proti covidu-19 již podstoupili, zájem o vakcinaci se v posledních dnech zvyšuje, některé ženou obavy, jiné omezení testů zdarma.

Chirurg Reich se rozhodl veřejně vstoupit do diskuse a připomenout, jak si věci na základě dat reálně stojí. Ukazovat prstem na neočkované podle jeho vyjádření není namístě. „Pokud je to epidemie neočkovaných, tak lidem sdělte svou interpretaci dat ze Singapuru, Izraele nebo Spojeného království. Proočkováno mají vydatně, a nákaza se tam přesto šíří,“ upozornil ve svém facebookovém komentáři.

„Očkováním nákazu nezastavíte. Můžete jím ale zvýšit šance rizikovým. A těch jste nezvládli motivovat k očkování přinejmenším několik set tisíc,“ dodal s tím, že pokud by vedli očkovací kampaň racionálně a pravdivě, mohli by je mít už dávno naočkované.

A připojil jeden jasný vzkaz pro Vojtěcha: „Přestaňte, Adame Vojtěchu, lhát, rozdělovat společnost, diskriminovat, segregovat, přikazovat, zakazovat, vyhrožovat, devastovat dětem budoucnost a likvidovat střední třídu!

Máte sloužit lidem a sloužíte estébákovi a jeho laboratořím, které rýžují na testech. Máte lidem pomáhat, a vy jim škodíte. Buďte té lásky a odleťte si do té své trafiky ve Finsku,“ uzavřel Reich.

Nicméně ministr Vojtěch dnes argumentoval tím, že většina těch, kteří jsou hospitalizovaní, jsou rovněž neočkovaní. „Kdybychom zvýšili počty očkovaných, tak bychom mohli v zásadě hned zrušit opatření a šli bychom dělat nějakou práci, která by nás bavila mnohem více,“ uvedl Vojtěch.


 


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Nepřesnost, či přímo dezinformace ve článku? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

9:21 Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

Úplný idiot. I takové názory zaznívaly poté, co Jan Lipavský po schůzce s prezidentem Zemanem prezen…