Němci: Chceme hraniční kontroly

12.08.2015 9:11

Podle francouzské tiskové agentury AFP požaduje německá policie zpřísnění hraničních kontrol na hranicích. Včera prohlásil předseda Německé policejní unie, že tento návrh považuje za velmi dobrý nápad.

Němci: Chceme hraniční kontroly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německo, jak jej možná neznáte

„Z našeho hlediska by bylo opětovné zavedení hraničních kontrol optimálním řešením. Německo by rozhodně tento návrh vzhledem k masivní migrační vlně nemělo jen tak smést ze stolu,“ uvedl šéf německé policejní unie Rainer Wendt. Už nyní prování německá policie zvýšené bezpečnostní kontroly na pravidelných vlakových linkách, ale i na dálnicích a mezinárodních letištích po celé zemi. Německo patří v rámci Evropské unie k nejčastějším cílům žadatelů o azyl. V letošním roce se očekává, že ze Sýrie, Eritreje, Afghánistánu a dalších zemí Blízkého východu a subsaharské Afriky sem dorazí možná až půl milionu uprchlíků.

Celý text v angličtině je ZDE

V posledních měsících v zemi značně rostou protiimigrantské nálady a od začátku roku došlo dle informací německých úřadů k téměř 200 útoků na ubytovny či uprchlické tábory. Němcům se obecně nelíbí, že mají žadatelé o azyl zajištěnu sociální podporu v podstatě na stejné úrovni, jakou mají samotní obyvatelé země. Vedle Syřanů nebo Eritrejců však do země přichází také mnoho Ukrajinců, Srbů, Albánců a Kosovanů. Jejich vyhlídky na získání politického azylu jsou však o poznání nižší než těch, kteří utíkají před válkou v Sýrii nebo konflikty zuřícími na africkém kontinentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Recese? V USA se šíří strach. Nepříjemná čísla

11:07 Recese? V USA se šíří strach. Nepříjemná čísla

Důvěra Američanů v ekonomickou situaci Spojených států tento měsíc výrazně klesla. Zhruba polovina a…