Němcová: Myslím na všechny, kterým tornádo vzalo někoho z rodiny nebo přátel

25.6.2021 9:56 dop.

Politici od včerejšího večera děkují hasičům a dalších pracovníkům záchranných složek za skvělou práci, kterou odvádějí na Břeclavsku a Hodonínsku poté, co se v regionu jižní Moravy prohnalo tornádo. Několik politiků dorazilo na místo a další vyjadřují slova podpory lidem postiženým řáděním tornáda alespoň po sociálních sítích. Přidala se i senátorka Miroslava Němcová. „Myslím na všechny, kterým tornádo vzalo někoho z rodiny nebo přátel,“ napsala. Zemřeli nejméně 3 lidé.

Němcová: Myslím na všechny, kterým tornádo vzalo někoho z rodiny nebo přátel
Foto: ODS
Popisek: Miroslava Němcová při

Část Hodonínska a Břeclavska poničilo v noci na dnešek tornádo. Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček, ministryně financí za ANO Alena Schillerová či hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich vyrazili do regionu. Schillerová už přislíbila poničeným obcím finanční pomoc a hejtman Grolich se snaží řešit praktické věcí, kdy budou mít lidé opět elektřinu, vodu, kam odvést trosky poničených domů a tak podobně.

Další politici nabízí pomoc. Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) nebo hejtman Libereckého kraje z hnutí Starostové pro Liberecký kraj Martin Půta nabídli na pomoc své hasiče. Další dorazili z Vysočiny.

Vedle nabídek reálné pomoci dávají i ostatní čeští politici najevo, že na obyvatele poničených obcí myslí a přejí jim hodně sil.

Senátorka Miroslava Němcová na sociální síti Facebook napsala, že myslí na všechny zraněné i na všechny, kterým tornádo vzalo člena rodiny či kamaráda.

„Myslím na všechny, kterým tornádo vzalo někoho z rodiny nebo přátel. Na všechny zraněné a na všechny, kteří jim pomáhají. Na všechny, kteří zůstali bez domova, mají zničené zahrady, vinice, pole, firmy i živnosti. Je to veliké neštěstí a rány se budou hojit dlouho. Už se zvedla vlna solidarity, která postiženým lidem pomůže materiálně a zároveň je povzbudí na duši, aby věděli, že v tom nejsou sami. Přeji všem mnoho sil a odolnosti do příštích dnů, týdnů, měsíců,“ uvedla.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mainstream by s ním měl problém... Krameriovu cenu získal Martin Nezval. Z jeho knihy zamrazilo i Baštovi

21:02 Mainstream by s ním měl problém... Krameriovu cenu získal Martin Nezval. Z jeho knihy zamrazilo i Baštovi

„Je třeba intenzívně uvažovat, jak snížit průměrnou inteligenci nadbytečného lidstva, aby se dalo ef…