Němcová: Zeman je děcko. Může za smrt Kubery

19.01.2022 8:54 | Ze sítí

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) naznačila, že prezident Miloš Zeman vystupuje jako zpovykané děcko, které si hraje s granátem. Hraje nebezpečné hry, které navíc nepřináší žádné pozitivní výsledky pro Českou republiku.

Němcová: Zeman je děcko. Může za smrt Kubery
Foto: KPR
Popisek: Miloš Zeman

Bývalá předsedkyně Sněmovny a dnes senátorka Miroslava Němcová prohlásila, že v zahraniční politice České republiky vystupuje prezident Miloš Zeman jako zpovykané děcko, které si hraje s granátem.

„Zahraniční politika Miloše Zemana: odjištěný granát v ruce zpovykaného děcka,“ nadepsala Němcová svůj příspěvek na sociální síti Facebook.

A hned připomněla, že za zahraniční politiku státu odpovídá vláda, nikoli prezident. Přesto se v oblasti zahraniční politiky snaží významně angažovat. „Není veden zájmy naší země, ale vlastní mocenskou ambicí, zájmem jeho blízkého okolí a lidmi v pozadí - od lobbistů po politické struktury cizích mocností, zejména Ruska a Číny,“ pokračovala senátorka. Prezident by podle ní udělal lépe, kdyby respektoval Ústavu. Zvlášť, když jeho pokusy o vlastní zahraniční politiku dopadly neslavně.

Stačí si vzpomenout na Zemanovy sliby ve věci čínských investic na úrovni desítek miliard korun. Z těchto slibovaných investic nakonec nebyla zrealizována téměř žádná. „Zeman se opájí fatou morganou ekonomické spolupráce, která přivede do ČR čínské investory, bájí o stovkách miliard korun. Nebylo z toho nic,“ poznamenala senátorka.

Někdejší šéf Senátu Jaroslav Kubera (ODS) začal plánovat cestu na Tchaj-wan a podle senátorky byl kvůli tomu vystaven brutálnímu tlaku ze strany Číny, na kterém se spolupodílel prezident Zeman. Na konci ledna 2020 Jaroslav Kubera umírá, možná i v důsledku tohoto brutálního tlaku. Podle Němcové je Zeman za Kuberovu smrt spoluzodpovědný.

Rok 2020, opět Čína. Nastává nejděsivější představení v režii Hradu a Pekingu. Předseda senátu Jaroslav Kubera plánuje cestu na Tchaj-wan. Okamžitě je vystaven brutálnímu tlaku Číny i Hradu. Prezident mu předá výhružný čínský dopis, stupňuje i vlastní výhrady. Týden před smrtí se J. Kubera vrátí z hradního oběda a doma zvrací. Během návštěvy čínské ambasády ho nečekaně odvedou na separátní jednání s velvyslancem, beze svědků. Tři dny nato Jaroslav Kubera umírá. 20. 1. 2020 to budou již dva roky. Nejenom rodina je přesvědčena, že za jeho smrt nese spoluodpovědnost prezident Zeman,“ uvedla doslova Němcová.

Stejně tristních výsledků pak Zeman dosáhl ve své proruské politice. Tam se podle Němcové tak dlouho stavěl na stranu Ruské federace, volal po zrušení protiruských sankcí, které byly na Rusko uvaleny po útoku na ukrajinský poloostrov Krym, a zpochybňoval ruský útok na Sergeje Skripala na britské půdě jedem zvaným novičok, až se v roce 2021 ukázalo, že dva ruští armádní agenti vyhodili do vzduchu dva zbrojní sklady ve Vrběticích a usmrtili přitom dva české občany.

Pokud tedy Zeman chce vstupovat do zahraniční politiky České republiky, měl by říci, čeho už dosáhl za 9 let v prezidentském úřadu.

„Mohl by začít tím, že jeho budování mocenské osy Hrad, Peking, Moskva - zdá se - zkrachovalo. Očekávání Moskvy nenaplnil, třebaže se opravdu snažil a neváhal jít až k hranici velezrady. Pro Peking definitivně ztratil tvář ve chvíli, když i přes Kuberovu smrt nedokázal zabránit v cestě na Tchaj-wan novému předsedovi senátu Miloši Vystrčilovi. Zemanův poradce je v čínské base nebo v převýchovném táboře nebo už vůbec není. Stamiliardy z Číny se rozplynuly jako pára. Tak snad zůstal alespoň ten krteček s pandou. Vskutku velkolepý výsledek prezidentovy zahraniční politiky,“ uzavřela Němcová.

Miroslava Němcová o Miloši Zemanovi

Miroslava Němcová o Miloši Zemanovi

Miroslava Němcová o Miloši Zemanovi

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

Naše obrana

Jak bude ČR dál podporovat Ukrajinu, když jsou naše zásoby vyčerpány (tvrdí to Černochová)? A kde se najednou vzaly finance na nákup další munice? Zajímalo by mě taky, nakolik jsme zásobeni sami pro sebe a jestli máme vůbec dost velkou armádu (asi ne, když se uvažuje o obnovení povinné vojny)? Proto...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Bitevní stodola.“ Smáli se, ale funguje to. Rusové vyzráli na ukrajinské drony

20:13 „Bitevní stodola.“ Smáli se, ale funguje to. Rusové vyzráli na ukrajinské drony

Válka na Ukrajině přinesla do moderního válčení použití dronů a dalších bezpilotních letounů, které …