Němcová jde vypovídat

04.07.2013 6:20 | Zprávy

Předsedkyně Poslanecké sněmovny a kandidátka ODS na premiérku Miroslava Němcová bude dnes odpoledne vypovídat na policii v souvislosti s kauzou někdejší šéfky kabinetu premiéra v demisi Petra Nečase Jany Nagyové. Politička bude vypovídat podle své tiskové tajemnice Evy Šmerdové jako svědkyně.

Němcová jde vypovídat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Nagyová je podle policie zapletena do dvojice kauz - nelegálního sledování Nečasovy ženy a dalších zaměstnanců Úřadu vlády a údajné politické korupce. Je tedy pravděpodobné, že se výpověď Němcové bude týkat druhého případu.

V něm trojice bývalých poslanců ODS - Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa čelí obvinění, že složila mandáty za slib dalších výhod, čímž měla porušit zákon. Do případu jsou zapleteni také někdejší náměstek na Ministerstvu zemědělství Roman Boček a právě Nagyová.

Úplatek měl podle obvinění slíbit Nečas, který také údajně zajistil jeho poskytnutí. Spekulovalo se proto, že by se i on mohl dostat do hledáčku policie. Zatím však policie o jeho vydání ke stíhání nepožádala. Podle dostupných informací Nečas dosud na policii nevypovídal. Ta však již vyslechla například ministra financí v demisi Miroslava Kalouska (TOP 09). Nečas už dopisem vyzval státního zástupce, aby byl vyslechnut. Naznačil, že někteří lidé v kauze mohou být záměrně dlouho drženi ve vazbě pod záminkou ovlivňování svědků.


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

13:00 Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

Moderátor Tony Hlavík z Novinky.cz a vládní koordinátor strategické komunikace Otakar Foltýn se v po…