Němcová jde vypovídat

04.07.2013 6:20

Předsedkyně Poslanecké sněmovny a kandidátka ODS na premiérku Miroslava Němcová bude dnes odpoledne vypovídat na policii v souvislosti s kauzou někdejší šéfky kabinetu premiéra v demisi Petra Nečase Jany Nagyové. Politička bude vypovídat podle své tiskové tajemnice Evy Šmerdové jako svědkyně.

Němcová jde vypovídat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Nagyová je podle policie zapletena do dvojice kauz - nelegálního sledování Nečasovy ženy a dalších zaměstnanců Úřadu vlády a údajné politické korupce. Je tedy pravděpodobné, že se výpověď Němcové bude týkat druhého případu.

V něm trojice bývalých poslanců ODS - Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa čelí obvinění, že složila mandáty za slib dalších výhod, čímž měla porušit zákon. Do případu jsou zapleteni také někdejší náměstek na Ministerstvu zemědělství Roman Boček a právě Nagyová.

Úplatek měl podle obvinění slíbit Nečas, který také údajně zajistil jeho poskytnutí. Spekulovalo se proto, že by se i on mohl dostat do hledáčku policie. Zatím však policie o jeho vydání ke stíhání nepožádala. Podle dostupných informací Nečas dosud na policii nevypovídal. Ta však již vyslechla například ministra financí v demisi Miroslava Kalouska (TOP 09). Nečas už dopisem vyzval státního zástupce, aby byl vyslechnut. Naznačil, že někteří lidé v kauze mohou být záměrně dlouho drženi ve vazbě pod záminkou ovlivňování svědků.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dva telefonují, jeden kouká do počítače... Kalousek a Fiala zaměstnali sněmovnu. Než se to pokazilo, bylo veselo

13:34 Dva telefonují, jeden kouká do počítače... Kalousek a Fiala zaměstnali sněmovnu. Než se to pokazilo, bylo veselo

V Poslanecké sněmovně se dnes sešli zákonodárci na mimořádné schůzi, kterou vyvolali poslanci opozič…