Němcová se rozčílila na Facebooku. Fanoušci taky. Jenomže cenzura zaspala. Takže tady to máte z první ruky. Šporcl, Zleman, Babiš, prachy, Fiala...

27.03.2021 13:21

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) na svém osobním profilu na Facebooku sesumírovala údajně chybné vládní kroky posledních několika dní. Vzala to chronologicky. Smyslem textu je podle jejího mínění jasný cíl: Vyslovit nedůvěru vládě. Ačkoli dotyčný příspěvek vzbudil silné emoce a vášně, mezi diskutéry pro své postoje až tolik pochopení nenašla.

Němcová se rozčílila na Facebooku. Fanoušci taky. Jenomže cenzura zaspala. Takže tady to máte z první ruky. Šporcl, Zleman, Babiš, prachy, Fiala...
Foto: Repro ČT
Popisek: Miroslava Němcová v Událostech, komentářích
reklama

Anketa

V případě, že byste mohli volit předsedu ČSSD, byste dali hlas

hlasovalo: 7133 lidí
NKÚ oznámil, že vláda podcenila přípravu na pandemii, nakupovala nekvalitní ochranné pomůcky za miliardy korun. Ministerstva vnitra a zdravotnictví nespolupracovaly, nákupní týmy uzavíraly pro stát nevýhodné smlouvy s neprověřenými dodavateli. Jen náklady na dopravu z Číny jsou ve výši 987 miliónů korun. „Klanění na letišti vskutku za všechny peníze. 13,3 miliónu respirátorů," poznamenala Němcová k událostem z pondělí 22. března.

„Premiér odjel za prezidentem do Lán, jednali prý o pudinku. Věru rafinovaný krycí název pro odvolání Blatného a Petříčka," doplnila Němcová.

Připomeňme, že žádné odvolání neproběhlo.

Když se zastavila u úterý, zdůraznila údajně liknavý přístup kabinetu k nákupu vakcín. „Vláda to odmítla a zajistila podstatně méně dávek, než mohla. Proto budou naši občané naočkováni mnohem později a uzávěry škol, kultury, sportu i podnikání budou zbytečně prodlouženy," doplňuje historická tvář ODS.

Ve středu prý byla potvrzena informace, že do poloviny dubna má přijít pět milionů antigenních testů pro plošné testování žáků. Odborníci slovy Němcové údajně varují, že jde o nevhodné testy, většina výrobků doporučených ministerstvem zdravotnictví je z Číny, účinnost některých je pouze 25 procent. „Ministr zdravotnictví ohlásil blížící se kolaps rozpočtů zdravotních pojišťoven," dodala k výčtu vládních faux pas.

Němcová rozdala pětky na vysvědčení Babišova kabinetu taktéž v dalších dnech. Stěžejní událostí týdne prý bylo i to, že ministr kultury Zaorálek (ČSSD) nebyl pozván na jednání premiéra s houslovým virtuosem Pavlem Šporclem o stavu kultury v čase pandemie. Němcová míní, že kulturu řídí ANO a ČSSD „už neslouží ani za rohožku premiérových špinavých bot".

Kapku emotivní text Němcová doplnila fotografií motta Národ sobě z Národního divadla.

Celý text si vysloužil přes 4 tisíce zdvižených palců, tisícovku sdílení a téměř 500 komentářů. ParlamentníListy.cz v nich listovaly, aby zjistily, že míra podpory slov Miroslava Němcové spíše kolísá. Řada komentujících totiž primárně vyčítá ODS její opakovanou podporu vládních opatření. Ostatní se pod slova Němcové podepisují, avšak nevědí, jak vzniklou situaci z pohledu občanů řešit.

„Vyjádřit nedůvěru vládě nemohou občané z gauče. Občané si zvolili své zástupce a čekají, že ti je budou zastupovat. Jenže, jak už jsme se dočetli z médií, dneska se opět prodlouží nouzový stav, a tím se bude nadále prohlubovat destrukce státu a jeho vykrádání. Je hezké si přečíst, co se stalo každý den jenom v tomto týdnu, jde o pravdivé zprávy, ale my s tím prostě nemůžeme udělat vůbec nic... Absolutní bezmoc," uvádí jedna nich.

„Nedůvěru? Naši důvěru nemají dávno. Lež, podvody, manipulace, podvodné nákupy, omezování osobní svobody, zneužívání pravomoci veřejného činitele, obcházení Poslanecké sněmovny. Další desítky porušení zákonů, mezinárodních úmluv, Listiny práv a svobod..." rozčílil se jistý Pavel J.

„Paní chytrá se opět ozvala. Chtěl bych vidět, jak byste to řešili vy. Bez jakékoliv zodpovědnosti se to kritizuje," namítl Milan S. Jeho opoziční status vyvolal další desítky reakcí, které se snaží situaci doposud žehlit.

„Nejhorší je, když si člověk uvědomí, za co dřív odstupovali předsedové vlády, např. Gross. Kterej nedokázal vysvětlit, kde vzal peníze na koupi bytu. Což je úplná prkotina proti tomu, co tady napáchal za poslední roky Babiš s tou svojí sebrankou. V normálním fungujícím státě by už ta banda byla dávno trestně stíhaná," zmínil Pája Š.

Anketa

Je vám líto, že Klaus ml. odešel z politiky?

52%
23%
hlasovalo: 11574 lidí
Před soud by Andreje Babiše a spol. hnala i řada jiných fanoušků členky ODS.

Své si bez zásahu cenzury vyslechl taky prezident Zeman. Toho Němcové zastánci viní z podpory Andreje Babiše a častují ho označením, jako například Zleman či zlodědek. Pokud by prý padla vláda, prezident by dosadil údajnou loutkovou vládu a nezměnilo by se také nic.

Žádná konkrétní jména nebo argumenty ovšem napadly.

„Nebylo by na čase, aby zafungovala opozice a vyslovila nedůvěru vládě? Jasné, že pak hrozí ukradení veškeré moci hradem, ale není pak na místě začít jednat o nových a bezpečnějších ústavních pořádcích v ČR, když ty stávající jsou tak lehce porušitelné a zejména nepostižitelné?" vyzvídal Marek F.

„A na co tedy čekáte? Na občanskou vzpouru?! Nebo rovnou defenestraci?!" napsala Magdalena M. Podobných apelů k akci je možné najít mnoho. Ani v jednom případě Miroslava Němcová, respektive její sociální asistent nereagovali.

Babišova vláda našla i několik podporovatelů. Ti Němcové vzkázali, ať odjede na chatu sázet ředkvičky a péct buchty vnoučatům, že je toho na ni moc.

Citace z Facebooku byly kráceny, rovněž prošly zásahy korektora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nás chtěli vyhladit! Foldyna nad hroby: Evropan? Jsem Čech

7:52 Nás chtěli vyhladit! Foldyna nad hroby: Evropan? Jsem Čech

„Objektivně, podle čísel, přece všichni dobře víte, a ví to i ti křiklouni za zdí, že dvacet milion…