Němcová v ČT hájila "rudý" program ODS a navezla se do Klause

09.10.2013 20:01

Místopředsedkyni a lídryni ODS ve volbách Miroslavě Němcové se příliš nelíbí, že Senát ve středu schválil zákonné opatření. Nepovažuje ho za neodkladné. V ČT také prohlásila, že ODS je definitivně očištěna od „kmotrů“.

Němcová v ČT hájila "rudý" program ODS a navezla se do Klause
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Předsedkyně sněmovny a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová v Otázkách Václava Moravce
reklama

„My jsme byli spojováni s kmotry, ale teď jsou vybíráni lidé s vysokým kreditem. To je obrovská změna. Od kvality lidí se odvíjí kvalita prosazovaných cílů. Navíc máme velmi realistický program. Je to něco, co lze splnit,“ odpověděla na otázku, proč by lidé měli ODS volit. „Náš program není plný revolučních změn, ale malých, drobných kroků,“ dodala.

Její strana chce bojovat za právo na první byt a první práci. Takové požadavky přitom byly dosud výsadou levice. „Já si myslím, že to právě pravicové řešení je, protože chceme, aby se mladí postavili na vlastní nohy,“ řekla k tomu Němcová, která je častou kritičkou možného návratu KSČM k vládní moci. Přitom ale právo na první zaměstnání a startovací byty pro mladé lidi mají komunisté v programu dlouhodobě také.

Němcová se dále ohradila proti tomu, že by zvyšování daní za minulé vlády poškozovalo podnikatele. „Chtějí hlavně vědět, jaké budou daně. Očekávám, že se nám podaří lidi přesvědčit, že nám můžou věřit,“ prohlásila.

Klaus ji překvapil. Prý ho nechápe

Odmítla také debatu o vystoupení z Evropské unie. „Já jsem s překvapením četla silné názory pana Klause. My nechceme vystupovat z EU. Ale myslím, že je správné trvat na referendu o přijetí eura. My nevidíme nic špatného na tom, aby se občané znovu vyjádřili k takové významné věci. Půjde o velkou změnu, která se dotkne peněženky každého z nás,“ upozornila Němcová.

A dodala: „Jsem přesvědčena, že člověk se zkušeností, jakou má Václav Klaus s politikou, nemohl jen tak přijít na myšlenku podporovat paní Bobošíkovou. To v něm muselo klíčit dlouhou dobu. Musím říct, že mě to překvapilo. Já jsem tento krok Václava Klause nepochopila,“ přiznala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plán proti Zemanovi, který ho smete. Zmíněn Kalousek. Budete koukat

7:30 Plán proti Zemanovi, který ho smete. Zmíněn Kalousek. Budete koukat

Začátek kampaně na Hrad. Tak vidí nejeden komentátor či politik odchod Miroslava Kalouska z Poslanec…