Německá armáda dělá nábor. Mohou se hlásit i Češi

28.12.2018 10:12 | Zprávy
autor: vef

Německá armáda si pomýšlí i na Čechy. Jak uvádí server Novinky.cz, země chce nabrat nové rekruty ze zemí Evropské unie. Agentura DPA v té souvislosti uvádí, že země východní Evropy však reagovaly zdrženlivě.

Německá armáda dělá nábor. Mohou se hlásit i Češi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

Generální inspektor bundeswehru Eberhard Zorn uvedl, že řeč je především o lékařích nebo specialistech IT. Zmocněnec německého parlamentu pro ozbrojené síly Hans-Peter Bartels pak uvedl, že nábor cizinců z Evropské unie je zcela normální.

  • Původní text ZDE

V Německu se o náboru rekrutů z jiných zemí hovoří již dlouho, není to výjimkou ani v dalších zemích EU, kdy například občané jiných členských zemí slouží v armádách Belgie, Dánska, Irska či Lucemburska.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Potrestáte Šichtařovou za ta její videa?

Jestli to chápu správně, i podle vás je nepřípustné, aby si ve sněmovně natáčela videa s vlastní reklamou. Podle všeho s nimi nechce skončit. Budete to řešit disciplinárně, když domluva je podle všeho k ničemu a ona s tím nechce přestat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řehku nepustili do vysílání. Moravec děkoval Kmoníčkovi

17:07 Řehku nepustili do vysílání. Moravec děkoval Kmoníčkovi

„Vám to nezakázali.“ Václav Moravec přivítal ve studiu ČT poradce pro národní bezpečnost Babišovy vl…