Německé Porýní: Nějak moc znásilnění. Zločiny? Osoby se zahraničními kořeny, uprchlíci...

08.03.2017 6:51

Deník Rheinische Post publikoval statistiky spáchaných trestných činů ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Ze spáchání každého desátého přečinu byl podezřelý uprchlík. Přesto tento fakt hodnotí německý deník v podstatě pozitivně.

Německé Porýní: Nějak moc znásilnění. Zločiny? Osoby se zahraničními kořeny, uprchlíci...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci obsadili i přilehlé parky
reklama

Německý deník text opatřil titulkem „Více uprchlíků, méně trestné činnosti“. Severní Porýní-Vestfálsko je se svými asi osmnácti miliony obyvatel nejlidnatější spolkovou zemí. Od začátku migrační krize sem přišlo asi půl milionu uprchlíků, z nichž kolem 300 000 lidí zde setrvává i nadále. Podle údajů ministerstva vnitra policie loni evidovala téměř 500 000 podezřelých a každý desátý z nich byl uprchlík.

Deník Rheinische Post konstatuje v optimistickém duchu, že šlo „pouze“ o každého desátého podezřelého s uprchlickými kořeny. Slovo pouze přitom není vůbec namístě. Nově příchozí uprchlíci tvoří z celkového počtu obyvatelstva v této spolkové zemi přibližně tři procenta, ale mezi podezřelými jich bylo v loňském roce celých deset procent. Vzhledem k jejich zastoupení v populaci je tak jejich zločinnost trojnásobně vyšší.

Celý text  v němčině najdete ZDE.

Nepříliš lichotivé jsou i statistiky vztahující se k trestné činnosti páchané migranty, kteří žijí ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko již delší dobu. Z necelého půl milionu podezřelých bylo identifikováno 178 000 jako lidé se zahraničními kořeny. To znamená, že plných 36 % podezřelých nebylo rodilými Němci. Sedmdesát procent z nich přišlo do Německa z Rumunska, Bulharska, Bosny a Hercegoviny, Maroka a Alžírska. Jedna pětina z nich byla mladších jednadvaceti let.

Anketa

Kdo bude po volbách německým kancléřem? (Ptáme se na váš odhad, ne na vaši preferenci)

hlasovalo: 5404 lidí

Přesto ani deník Rheinische Post nezakrývá, že jsou úřady znepokojeny vysokým počtem spáchaných násilných činů se sexuálním podtextem, včetně znásilnění. V této kategorii zločinnosti došlo v loňském roce k bezprecedentnímu nárůstu o 25 %. Jestliže se deník ve svém titulku raduje nad tím, že přes vyšší počet uprchlíků bylo loni ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko méně trestných činů, v kategorii znásilnění a sexuálního násilí to neplatí.

Je možné, že zvýšený počet uprchlíků a rapidní nárůst případů sexuálního násilí mají jasně prokazatelnou příčinnou souvislost. Ostatně právě ve zdejší metropoli, v Kolínu nad Rýnem, došlo v průběhu předloňských silvestrovských oslav k hojně propíranému hromadnému sexuálnímu obtěžování ze strany migrantů z Afriky a Blízkého východu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Josef Provazník
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…