Německo chtělo snáze vracet běžence do Afriky, ale nebude. Horní komora parlamentu hlasovala proti

11.03.2017 12:43

Horní komora německého parlamentu Spolková rada smetla ze stolu návrh dolní komory – Bundestagu – která chtěla některé africké země označit za bezpečné, aby do nich šlo bez problémů navracet neúspěšné žadatele o azyl. Informuje o tom deník Die Welt.

Německo chtělo snáze vracet běžence do Afriky, ale nebude. Horní komora parlamentu hlasovala proti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

Vláda Spolkové republiky Německou už od loňského jara volá po schválení zákona, který by označil země afrického Maghrebu, tj. Alžírsko, Tunisko a Maroko, za země bezpečné, aby bylo možné urychleně do nich odesílat neúspěšné žadatele o azyl v Německu. Dolní komora německého parlamentu – Spolkový sněm – už zákon schválila, ale horní komora parlamentu – Spolková rada – zákon odmítla schválit.

„Spolková rada odmítla schválit země Maghrebu za tzv. bezpečné země, jak to požadovalo Bavorsko, aby bylo možné urychlit deportace neúspěšných žadatelů o azyl,“ píše die Welt. Spolková země Bavorsko se už dlouho potýká s tlakem, který vyvolávají migrační krize a neúspěšní žadatelé o azyl. Premiér Horst Seehofer (CSU) už dlouho volá po systémovém řešení problému, jenže u Spolkové rady narazil.

Celou zprávu v němčině naleznete zde

Spoková vláda si podle většiny členů Spolkové rady musí být vědoma toho, že ve zmíněných zemích dochází k porušování lidských práv a mají velmi daleko k tomu, aby je bylo možné označit za zcela bezpečné.

Německý ministr vnitra Thomas de Maizière vyjádřil podle deníku Süddeutsche Zeitung „hlubokou lítost“ nad rozhodnutím horní komory německého parlamentu a upozornil, že to teď může zkomplikovat vyxřešení uprchlické otázky na území Německa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My tu řešíme dědičné hříchy z časů Nečase a Kalouska... Udženija z ODS se posmívala tak dlouho, až se Válková neudržela

12:31 My tu řešíme dědičné hříchy z časů Nečase a Kalouska... Udženija z ODS se posmívala tak dlouho, až se Válková neudržela

V nedělí Partii televize Prima proti sobě zasedli vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková…