Německo dělá totéž jako Trump, akorát přes Brusel. A tím nám škodí, udeřil Mach

27.01.2017 22:35 | Zprávy

Senátor František Bublan (nestr. za ČSSD), poslanec Ondřej Benešík (KDU-ČSL) a europoslanec Petr Mach (Svobodní) v pátečních Událostech, komentářích České televize rozebírali první zahraniční návštěvu v Bílém domě pod novým šéfem. 45. prezidenta USA Donalda Trumpa navštívila britská premiérka Theresa Mayová. Co tato návštěva znamená pro Českou republiku?

Německo dělá totéž jako Trump, akorát přes Brusel. A tím nám škodí, udeřil Mach
Foto: Vít Hassan
Popisek: Europoslanec Petr Mach na Václavském náměstí při oslavách 28. října

„Dneska se potvrdilo to, že Donald Trump dokáže pružně změnit názory. Před volbami říkal, že NATO považuje za zastaralé a dnes na tiskové konferenci řekl, že za ním pevně stojí. To na jednu stranu může být pozitivní, ale současně to ukazuje, že spolupráce s Trumpem může být problematická, protože bude nepředvídatelný,“ varoval hned v úvodu Bublan.

Europoslanec Mach byl podstatně optimističtější. Věří, že tandem Trump a Mayová přivedou spojence v NATO k tomu, že se budou více starat o svou obranu. A současně skončí doba „nesmyslných dobrodružství v zahraničí“, věří Mach. Vítal také uzavření případných obchodních dohod USA a Británie. Mach doufá, že EU, „jejíž je Česká republika zatím stále součástí“, také vyjedná výhodnou obchodní dohodu s Washingtonem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Stanislav Blaha byl položen dotaz

Mzdy

Tvrdíte, jak se budou zvedat mzdy. Já se ptám komu? Možná vám, ale většině lidí se nezvedají, uvědomujete si vůbec, že většina lidí naopak dost chudne? Vždyť i vy máte problém zvednout dostatečně platy lidem, co pracují třeba ve školství nebo sociálním pracovníkům.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miliarda z Bruselu k Václavu Moravcovi. Zjistili jsme, co za to

9:15 Miliarda z Bruselu k Václavu Moravcovi. Zjistili jsme, co za to

Kam zamířily peníze, které Česko získalo z EU na podporu oživení po covidové pandemii? Prostředky na…