Německo přísně trestá podporu Islámského státu. A Česko? Odpovídá mluvčí BIS

09.11.2014 8:10

Řady radikálů z Islámského státu posílily i tisíce dobrovolníků ze Západu. OSN před několika dny upozornila, že v mobilizaci dobrovolníků hraje důležitou roli internet. V Německu už na to zareagovali. Za podporu Islámského státu, a to i jen na internetu, tam od září hrozí vězení. V Česku ale k něčemu takovému prý zatím není důvod.

Německo přísně trestá podporu Islámského státu. A Česko? Odpovídá mluvčí BIS
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

Podle informací Českého rozhlasu se nechystá žádná právní úprava, která by propagaci Islámského státu popisovala jako nepřípustnou. Ústavní základ by k tomu přitom již existoval. V Česku není možné prosazovat žádnou ideologii, která prosazuje potlačení náboženských a jiných svobod jednotlivců. Mluvčí policejního prezidenta Petra Strašilová k tomu poznamenává, že je třeba každý možný případ posuzovat individuálně.

Bezprostřední nebezpečí nehrozí

Připomeňme, že jedna z kamer Českého hydrometeorologického ústavu nedaleko Holešova zachytila scénku, v níž figuruje v poli stojící člověk s černou vlajkou Islámského státu a kousek od něj se nalézá zajatec oblečený v oranžovém oděvu. Policie kauzu, která se nápadně podobá popravám západních novinářů v Iráku a Sýrii, prověřuje.

Podle mluvčího BIS Jana Šubrta na území ČR nehrozí bezprostřední nebezpečí útoku islámských radikálů, takže není důvod přijímat legislativní opatření. Ohroženi jsou ale čeští vojáci na zahraničních misích a diplomaté v rizikových oblastech.

„Vycházíme z toho, že jsme součástí euroatlantické civilizace i široké protiteroristické koalice. Nicméně v tomto okamžiku nemáme od našich zdrojů v terénu ani od zahraničních služeb informaci, že České republice hrozí nějaké okamžité nebezpečí," vysvětlil Šubrt. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO  Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

20:07 VIDEO Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

Známý český herec Zdeněk Svěrák tentokrát nevyjadřoval podporu politickým kandidátům, nyní po volbác…